Haberler
Giriş Tarihi : 24-06-2021 02:49   Güncelleme : 24-06-2021 02:50

Düzce'de Hindistan Varyantı Görülen 18 Vatandaş Karantinaya Alındı

Düzce'de Hindistan kaynaklı Delta varyantı görülen 18 kişinin karantinaya alındığı bildirildi.

Düzce'de Hindistan Varyantı Görülen 18 Vatandaş Karantinaya Alındı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Düzce'de Hindistan kaynaklı Delta varyantı rastlanan 18 vatandaşın karantinaya alındığını bildirmesi üzerine, açıklama yapan Düzce İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, "Bilim kurulu toplantısı neticesinde Bakanımız Delta varyantı sayısını 18 olarak açıkladı. Şu anda bu vakalar aktif olarak takip ediliyor. Delta varyantı olan vakaları yakın takibe aldık. Hem kendilerinin takip ve tedavileri hem de etraflarındaki aile bireyleri olsun tamamı karantina altındalar. Kolluk kuvvetlerimiz ve sağlık ekiplerimiz vakaları yakından takip ediyorlar" açıklamasını yaptı.

Durumun kontrol altında olduğunu belirten Yılmaz, "Delta varyantı bulunan hastalarımızın durumlarında herhangi korkulacak bir durum yok. Kontrol altındalar. Etraflarındaki karantina sürecinde olan vatandaşlarımız için de bir sorun yok. 14 gün boyunca karantina takibine devam edeceğiz. Karantina sonunda eğer negatif ya da pozitif olurlarsa duruma göre karantina süreleri uzayacak ya da tamamlanacak" dedi.

Düzce'deki aşılamada gelinen noktaya değinen Yılmaz, "Aşılamada da büyük yol kat ediyoruz. Sayın Bakanımızın belirttiği gibi 18 yaş üstü vatandaşlarımızın aşılamaları Cuma günü başlıyor. Düzce’de şu ana kadar 220 binin üzerinde aşı yaptık. Salgını hayatımızdan çıkarmamız için aşılanmamız gerekiyor. Bağışıklık kazanmamız gerekiyor. Aşılarımız mutasyonlara karşı koruyuculuğunu devam ettiriyor. Yüksek düzeyde devam ettiriyor. O yüzden hep birlikte başarabilmemiz için kimlik numaralarına aşı tanımlanan vatandaşlarımızı sağlık tesislerimize bekliyoruz" diyerek vatandaşı aşıya davet etti.