Haberler
Giriş Tarihi : 18-12-2020 11:46   Güncelleme : 18-12-2020 12:00

Ece Üner "Üniversiteler Fuhuş Yuvasıysa Sofuoğlu Bu Durumda Ne Oluyor"

Show TV Ana Haber sunucusu Ece Üner, üniversitelere 'fuhuş evleri' diyen Sakarya Üniversitesi Öğretim üyesi Ebubekir Sofuoğlu'na ağır ifadelerle tepki gösterdi.

Ece Üner

Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu katıldığı bir canlı yayında üniversitelere "Sayın Cumhurbaşkanımız da vurguladı. Neredeyse fuhuş evleri" ifadelerini kullanmasına sunucu Ece Üner sert ifadelerle tepki gösterdi.

Üner, üniversitelere 'fuhuş evleri' diyen Sakarya Üniversitesi Öğretim üyesi Ebubekir Sofuoğlu'na "Sofuoğlu kendisini ne olarak itham etmiştir" diye sordu.

Show TV Ana Haber sunucusu Ece Üner, "Bunun gibi adamların görülmesi için illa çıkıp bu derece saçmalaması mı lazım? Sussa kimse görmeyecek miydi? Bu zihniyetiyle buralara nasıl geldi? Onu bu soruyla baş başa bırakalım. Biz asıl sormamız gereken soruları soralım. Üniversiteler fuhuş evi diyen Sofuoğlu üniversitede profesördür. Üniversiteler fuhuş evi ise o halde Sofuoğlu kendisini ne olarak itham etmiştir? O sırada öğrencileri onun hangi yanlış düşüncelerine maruz kaldı? Böylesi kaç kişi sustuğu için gözden kaçırılıyor? Bu arada atanamayan kaç bin pırıl pırıl öğretmenin olduğu bir ülkedeyiz. Bunun için bazıları canına kıyıyor. Ayıp" ifadelerini kullandı.