Haberler
Giriş Tarihi : 06-03-2021 11:37   Güncelleme : 06-03-2021 11:53

Edirne'de 8 Yavru Köpek Yakılarak Öldürüldü

Edirne'de 8 yavru köpek kimliği belirsiz kişi veya kişilerce yakılarak öldürülmüş halde bulundu.

Edirne'de 8 Yavru Köpek Yakılarak Öldürüldü

Bosnaköy yakınlarındaki bölgede hayvanseverlerin besleme yaptığı alanda bulunan 8 yavru köpeğin yakılarak öldürüldüğü görüldü. Kokular üzerine bölgeye gelen vatandaşlar yanmış köpekleri fark etti.

Kokular üzerine olay yerine gelen Mehmet Bayar, "Burada hayvanlara yemek vermeye geldiğimde koku hissettim. Gidip baktığımda hayvanların yakıldığını gördüm. Hepsi yavru. 8 tane köpek yavrusu. Annesine yemek vermeye geldiğimde fark ettim. Arkamı döndüğümde yavrusunun başında durduğunu gördüm. Diyecek bir kelime bulamıyorum. İnsanlık dışı bir şey bu. Artık hayvan hakları kanunu gelmeli. Her seferinde bu şekilde hayvan öldürülmeleri, işkenceleriyle karşılaşıyoruz" ifadelerini kullandı.

Olayı görüp bölgeye gelen vatandaşlardan Reyhan Yorulmaz da, "Bu vicdansızlık, acımasızlık. Onların da canı var. Can taşıyorlar. İnsan olsun, hayvan olsun fark etmez. Biz buraya yavru köpekleri beslemek için gelmiştik" dedi. 

Her hafta geldiğini ve besleme yaptığını söyleyen Mürvet Taşvur "Bana bir haber geldi. Bir avukat arkadaşım haber verdi. Bölgede birçok yavrunun yakıldığını söyledi. Nasıl geldiğimi bilmiyorum. Zaten hastayım, elim ayağım tutmuyor. Koşa koşa geldim. Manzarayı siz de görüyorsunuz. Bu nedir? İçki içiyorlar, ateş yakıyorlar. Bu nasıl bir dünya? Tamam içtiniz ama bunlardan ne istediniz, bunları niye yaktınız? Her hafta dernekler gelip besleme yapıyor. Hiç mi Allah’tan korkmadınız? Evladınız yok mu, çoluk çocuğunuz yok mu? 15 senemi bunlar için mücadeleye veriyorum. Bu kadar mı merhametsiz olunur" diyerek yaşananlara isyan etti.

Soruşturma Başlatıldı

Olay yerine gelenlerin haber verdiği jandarma bölgede inceleme yaptı. Ekipler, olayla ilgili tutanak tutarken, Edirne Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ise ölen yavru köpekleri bölgeden aldı. Jandarmanın olayla ilgili araştırması sürüyor.