Haberler
Giriş Tarihi : 08-03-2021 13:28   Güncelleme : 08-03-2021 13:28

Edirne'de Bazı Okullarda Yüz Yüze Eğitime Ara Verildi

Edirne'nin Keşan ilçesinde bulunan bazı okullarda yüz yüze eğitime 10 gün ara verildi.

Edirne'de Bazı Okullarda Yüz Yüze Eğitime Ara Verildi

Koronavirüs haritasında ‘çok yüksek riski’ temsil eden ‘kırmızı’ renkli bölgede bulunan Edirne’nin Keşan ilçesinde Hıfzıssıhha Kurulu kararınca bazı okul öncesi, ilk ve orta dereceli okullarda yüz yüze eğitime 10 gün süreyle ara verilmesi kararı alındı.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, ilçede salgının artması nedeniyle alınan önlemleri arttırdıklarını söyledi.

Salgınla hep birlikte mücadele ederek başarıya ulaşabileceklerini vurgulayan Helvacıoğlu, yurttaşlardan özellikle maske ve sosyal mesafe kuralına uymalarını istedi.

Yapılan açıklamada, Merkez Sevgi, Nevzat Kahraman, Bahçeşehir ve Gazi Özel Eğitim anaokulları, Dr. Ali İhsan Çuhacı, Raşit Efendi, Anafartalar, Fatih Sultan Mehmet, Kurtuluş, Beyendik, Türkmen, Siğilli, Rasim Ergene, Bahçeşehir, Nevzat Kahraman ve Gazi Özel Eğitim ilkokulları ile Beyendik, Cumhuriyet ve Feride Mehmet Çuhacı, Rasim Ergene, Türkmen, Yekta Baydar, Nevzat Kahraman, Doğru Cevap, Bahçeşehir, Ahmet Yenice ve Gazi Özel Eğitim 2’nci kademe ortaokullarında yüz yüze eğitime ara verildiği belirtildi.

Özel Aden Anaokulu, Abdül Şavur, İnönü, Ali Kale ve Kardeşleri, Çamlıca, Mecidiye, Orhaniye, Paşayiğit, Şehit Er Akın Buluş, Şehit Ahmet Can, Yenimuhacir ve Aden ilkokulları ile Ali Kale ve Kardeşleri, Atatürk, Çamlıca, Mecidiye, Orhaniye, Paşayiğit, Süleyman Paşa İmam Hatip, Şehit Ahmet Can, Yenimuhacir, Aden ve Özel Batı ortaokullarında ise yüz yüze eğitime devam edileceği bildirildi.