Haberler
Giriş Tarihi : 22-02-2021 22:09   Güncelleme : 22-02-2021 22:09

Elektronik Müziğin Efsane İkilisi Daft Punk Ayrıldı

Dünyaca ünlü Fransız elektronik müzik gurubu Daft Punk, 28 yıllık müzik serüvenin ardından yollarını ayırdı. 1993 yılından bu yana birlikte yol alan ikili, ayrılık süreçlerine ilişkin herhangi bir bilgi paylaşmadı.

Elektronik Müziğin Efsane İkilisi Daft Punk Ayrıldı

Daft Punk adıyla bilinen Dünyaca ünlü Fransız elektronik müzik ikilisi Guy-Manuel de Homem-Christo ve Thomas Bangalte, ayrıldıklarını açıkladı. İkili ayrılıklarına ve bundan sonraki süreçte ne yapacaklarına ilişkin herhangi bir bilgi paylaşmadı.

1993'te bir araya gelen Daft Punk asıl çıkışını 1997 tarihli Homework albümüyle yaptı. Bir arada çok nedir fotoğraf veren Guy-Manuel de Homem-Christo ve Thomas Bangalter 2001 tarihli Discovery albümüyle birlikte adeta imzaları olan 'kasklarıyla' kamera karşısına geçmeye başladı.

Spike Jonez, Michael Goundry gibi ünlü yönetmenleri yönettiği klipleriyle de kendilerine özgü görsel bir dünya yaratan Daft Punk, üçüncü albümleri Human After All sonrası 2006'da Coachella Festivali'nde unutulmaz bir konser verdi.

1993 yılında müzik kariyerlerine adım atan Christo ve Bangalte, 1997 yılında çıkardıkları ilk albümleri Homework ile geniş çaplı hayran kitlesi edinmişti. 28 yıldır birlikte elektronik müzik yapan ikilinin, son çıkan albümleri Random Access Memories, son on yılda en çok satan dans müziği albümü olmuştu.