Haberler
Giriş Tarihi : 28-04-2021 10:21   Güncelleme : 28-04-2021 10:21

Emekli Amirallere Takılan Elektronik Kelepçeler Çıkarılıyor

Emekli amirallerden Atilla Kezek, Atilla Kıyat, Türker Ertürk ve Ali Sadi Ünsal’ın elektronik kelepçeleri çıkarıldı.

Emekli Amirallere Takılan Elektronik Kelepçeler Çıkarılıyor

Ortak yayımladıkları bildiri sonrasında gözaltına alınan ve elektronik kelepçe takılan emekli amirallere  il dışına ve yurt dışına çıkış yasağı uygulanmış ve bu kapsamda, 14 Nisan’da elektronik kelepçe takılmaya başlamıştı. Adli kontrol kararlarına itiraz eden avukatlar, ayrıca mahkemenin bu yönde kararı olmadığını vurgulayarak elektronik kelepçeye itiraz etmişlerdi.

İtirazları değerlendiren mahkeme Atilla Kezek, Atilla Kıyat, Ali Sadi Ünsal ve Türker Ertürk için yapılan adli kontrol itirazlarını değerlendirerek yurt dışına çıkış yasağının devamına, il dışına çıkış yasağının ise kaldırılmasına karar verdi. 

Olay hakkında açıklama yapan Atilla Kıyat, “Mahkeme il dışına çıkma yasağı vermişti. Denetim şubesi de bu mahkeme kararı gereğince il dışına çıkmadığımızı elektronik kelepçe ile kontrol altında tuttu. Prosedür bu şekilde işledi. Şimdi mahkeme il dışına çıkma yasağını kaldırdı. İl dışına çıkma yasağı kalkarken yurtdışına çıkma yasağımız duruyor. Kelepçeyi de gelip çıkaracaklar” dedi. Ali Sadi Ünsal’ın avukatı Şule Nazlıoğlu Erol da tüm amiraller için gerekli itirazların yapıldığını bu kararın sırasıyla diğer emekli amiraller için de uygulanmasını beklediklerini kaydederek “Kararlar Adli Kontrol Bürosu’na bildirildikten sonra kelepçeleri çıkaracaklar” ifadelerini kullandı.