Haberler
Giriş Tarihi : 10-03-2021 12:24   Güncelleme : 10-03-2021 12:24

Erdoğan: Damat Kadar Başınıza Taş Düşsün

Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP grup toplantısında yaptığı konuşmada Berat Albayrak'a gelen eleştiriler için "Damat kadar başınıza taş düşsün" dedi.

Erdoğan: Damat Kadar Başınıza Taş Düşsün

Partili Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a muhalefet cephesinden gelen eleştirilere tepki gösteren Erdoğan, "Damat kadar başınıza taş düşsün" dedi.

Erdoğan, açıklamasında "CHP zihniyeti mensupları Tweet yarışındılar, 'damat da damat'. Damat kadar başınıza taş düşsün. Sayın Berat Bey attığı adımları CHP zihniyetinin geçmişinde görmek mümkün mü? Tutturmuşlar, 'Şu kadar para nerede'. O kadar paranın hepsi bu milletin hazinesinde ve Merkez Bankası'nda. Kaybolan bir şey yok. Kayıp varsa sizdedir. Sizin o kayıp yıllar dediğiniz yıllar var ya... Orada... Sözcünüz Hazine'de çantacı gibi dolanırdı. Bu ülkenin ne Hazine'sini ne de Merkez Bankası'nı güçlendirmediler. Şu anda da hamdolsun döviz rezervimiz kendini toparlamaya başladı. Bizim ne sismik ne sondaj gemimiz yoktu. ama şimdi mevcut Enerji Bakanımız Berat Bey'in yardımcısıydı. Berat Bey'in görevde olduğu zamanda 2 sondaj, 3 sismik araştırma gemisi aldık. Bir sondaj gemisi daha alıyoruz. Filomuz belki de dünyada en güçlü filolardan biri haline geliyor. İstersem ben bunları kiralarım. Bunlar çok ciddi miktarlarla kiralanıyor. Türkiye eşlini açan değil el veren konumundadır. Ey o tweeti atanlar damat diye dalga geçtiğiniz Berat Bey'in döneminde o adımlar atıldı" ifadelerini kullandı.