Haberler
Giriş Tarihi : 15-03-2021 17:36   Güncelleme : 15-03-2021 17:36

Erdoğan: Gençler, Ben de Aşığım Sizlere!

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AKP Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresi’nde konuştu.

Erdoğan: Gençler, Ben de Aşığım Sizlere!

AKP Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresi’nde konuşan Erdoğan, “Gençlik kollarımızda görev alan kardeşlerimin her birini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Sizler, bozgunculara karşı kardeşliğimizin, bölücülere karşı birliğimizin, yıkıcılara karşı inşa ve ihya hareketimizin teminatısınız'' dedi.

Gençlere seslenen Erdoğan, ''Gençler ben de aşığım sizlere'' diyerek İzmir'in 2023’te gümbür gümbür geleceğini iddia etti.

Erdoğan konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

- Gençler, gençlik kollarımız bilir misiniz şu anda Türkiye’nin tüm siyasi partilerinde üye kaydı noktasında bir numaradır. Yaş konusu olmamış olsa sayı bir milyonda kalmaz. Hanımlarda da 5.5 milyon. Hanımlarda da hepsi arkadan nal topluyor. Toplamda da 11.5 milyonu aşan üye kaydına sahibiz. Gençlik Kollarımız her yıl saflarına 750 bin yeni üye katıyor. Önümüzdeki dönemde sizlerden iftihar verici haberler almayı diliyoruz. Sizler bir siyasi partinin gençlik kolları mensupları olmasının yanında yarının büyük ve güçlü Türkiye’nin önderleri olacaksınız.

- AKP olarak Türkiye’ye çağ atlatan mücadeleyi yürütürken kadınlarımızı ve gençlerimizi daima yanımızda bulduk. Ülkemizi 18 yılda cumhuriyet döneminin tamamında yapılan hizmetlerin 5 katını, 10 katını kazandıran AK Parti’nin farkı buradan geliyor.

- Sadece geçtiğimiz asrın başından bu yana verdiğimiz mücadelelere baktığımızda gördüğümüz şudur; sizler Asım’ın neslisiniz. Yemen’de, Kudüs’te siz vardınız, siz. Balkanlar’da, Çanakkale’de siz vardınız. Gaziantep’te, Maraş’ta siz vardınız. İstiklal Harbimizde Sakarya’da İzmir’de siz vardınız. Kıbrıs’tan Irak’a ve Suriye’ye kardeşlerimizin imdadına yetiştiğimiz her yerde siz vardınız. Ülkemizi bölmek isteyen PKK’lı alçakların karşısına dikilen Yasin Börüler Eren Bülbüller sizlerdiniz. 15 Temmuz gecesi meydanı hainlere bırakmayan sizlerdiniz. Çünkü siz Asım’ın nesliydiniz. Çünkü siz bu toprakları bin yıldır vatan haline getirmek için gözlerini kırpmadan ölümün üzerine giden kahramanlardınız.

- Bizim gençlerimize asırlarca hayal kurmayı unutturmak için çalıştılar. Sadece kendilerine sunulan hayatla yetinen nice nesillerin imanını da istikametini de enerjisini de gasp etmeye kalktılar. Uzunca bir süre bizi oyalamayı da başardılar. Ne zamanki yeniden hayaller kurmaya başladık, etrafımızdaki sis bulutu dağılmaya, gerçek gücümüzü görmeye başladık. Nice fikir ve sanat insanımız ömrünü bu yolu açmaya vakfetmiştir.

Siyasette de kötü örnekler vardır, olacaktır. Kendi birikimleriyle siyaset basamaklarını tırmanmak yerine başkalarının emeğinin üstüne basarak yükselmek isteyenleri göreceksiniz. Oldu mu geçmişte? Sakın örnek almayın. Bu tür kötü örneklerin kalibreleri de ilk gerçek örnekte ortaya çıkar. Yalanı, iftirayı siyasetlerin merkezlerine yerleştirmek isteyenleri göreceksiniz. Sakın örnek almayın. Mesela siyaset yoluyla ülkesine, şehrine, halkına hizmet etmek yerine kısır hesaplar peşinde koşanlar göreceksiniz, sakın örnek almayın. Ülkesini kalkındırmak için çalışıp didinerek, proje üretmek, plan hazırlamak, icraat ortaya koymak yerine sadece ‘siyaha beyaz’, ‘beyaza siyah’ diyerek güya siyaset yapanlar göreceksiniz, sakın örnek almayın.