Haberler
Giriş Tarihi : 11-06-2021 15:28   Güncelleme : 11-06-2021 15:28

Erdoğan Komedyenliğe Soyundu: Dünyanın En Büyük 10 Ekonomisinden Biri Olmaya Çok Daha Yakınız

Erdoğan, Kilis'te yaptığı konuşmada “Dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olma hedefine ulaşmaya artık çok daha yakınız” dedi.

Erdoğan Komedyenliğe Soyundu: Dünyanın En Büyük 10 Ekonomisinden Biri Olmaya Çok Daha Yakınız

Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kilis Yukarı Afrin Barajı ve İçme Suyu İsale Hattı Açılış Töreni’nde canlı bağlantıyla konuşma yaptı. Açılış konuşmasında yoksulluk sebebiyle intihar eden vatandaşları ve işsiz kaldığı için yurt dışına kaçmak isteyen gençleri unutan Erdoğan, Türkiye'nin ekonomisinin gayet iyi durumda olduğunu söyledi. Türkiye’nin ‘serbest piyasa ekonomisinden hiçbir zaman taviz vermediğini’ savunan Erdoğan, “Dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olma hedefine ulaşmaya artık çok daha yakınız” şeklinde konuştu.

İktidarda olduğu süre boyunca nefes alan her şeye olduğu gibi doğaya da zulüm eden Erdoğan, vatandaşları doğayı koruma konusunda bilinçli olmaya davet ederek, ''Barajımız ülkemizin kuraklık tehdidiyle karşı karşı olduğu şu dönemde hizmete girmiştir. Şehrimize yıllık 19 milyon metreküp içme suyu sağlayacak 43 km'lik isale hattının tamamlanmasıyla Kilis'in bu sorunu çözülmüştür. Afrin, Halep'in kardeşi Kilis hem kendi vatandaşlarımızla hem de misafirleriyle inşallah bir daha susuzluk çekmeyecek.

Milletimizin huzuruna her gün yeni bir yatırımla çıkıyoruz. Toprakların verimi için zorlukların üstesinden geliyoruz'' dedi.

Kirli Gündemlere İtibar Etmeden Yolumuza Devam Edeceğiz

Erdoğan konuşmasının devamında gündemdeki olayları unutturmaya çalışarak, ''Ülke olarak sınırlı sahip olduğumuz su kaynaklarını en verimli şekilde kullanmamız gerektiğini aklımızdan çıkarmamalıyız. Suyu barajlarla biriktirerek ihtiyaç duyulan vakitlerde kullanmaktan geçiyor. 276 milyar liralık yatırımla 600 baraj yaptık. 45 metreküplük su depolama hacmine sahip olduk.

90 adet içme suyu projesiyle ilgili yatırımlarımız sürüyor. İçme suyu ihtiyacının karşılanması için zorlukların hepsinin üstesinden gelecek seviyeye getirdik. Yaptığımız yatırımların meyvelerini almaya başlayacağız. En büyük avantajımız iyi yetişmiş bilgili insan kaynağına sahip olmamızdır.

Kirli gündemlere itibar etmeden yolumuza devam edeceğiz'' ifadelerini kullandı.