Haberler
Giriş Tarihi : 23-02-2021 18:18   Güncelleme : 23-02-2021 18:18

Erdoğan'dan 20 Bin Öğretmen Ataması Açıklaması

Erdoğan, önümüzdeki aylarda 20 bin öğretmen ataması yapılacağını duyurdu.

Erdoğan'dan 20 Bin Öğretmen Ataması Açıklaması

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Ankara Valiliği Eğitim Tesisleri Toplu Açılış Töreni'ne katıldı. Erdoğan'ın burada yaptığı konuşmada, "Öğretmen adaylarımızla bir müjdeyi daha paylaşmak istiyorum. Önümüzdeki aylarda 20 bin öğretmenimizin daha atamasını yapacağız" ifadelerini kullandı.

Erdoğan konuşması boyunca birçok sayıdan bahsederek yüzlü ve binli ifadeleri sıklıkla kullandı ve teyit edilmeye muhtaç birçok veri ortaya koyuldu.

Erdoğan'ın konuşmasının devamında öne çıkan cümleler şöyle oldu:

"Bugün tek bir açılış töreniyle 326 eğitim öğretim tesisini Ankaralı kardeşlerimizin hizmetine sunuyoruz.

Hizmete aldığımız 7 bin 541 yeni derslikle, Ankara'daki toplam derslik sayımızı 49 bin 700'e ulaştırmış bulunuyoruz

Son 18 yılda hazırladığımız tüm bütçelerde aslan payını eğitime ayırdık. 2021'de ayırdığımız rakam 147 milyar lira. Yüksek öğretimi dahil ettiğimizde eğitim öğretim bütçemiz 210 milyar lirayı aşıyor.

DSÖ salgının 2022'nin başında biteceğini öngörüyor. Biz hazırlıklarımızı buna göre yapmalıyız. Aşılamayı en başarılı yürüten ülke Türkiye. Dün itibarıyla 7.5 milyonu bulduk.

Uzaktan eğitime başladığımız 23 Mart 2020'den bugüne kadar 180 milyona yakın canlı ders yapılmıştır. 57 bini salgın döneminde olmak üzere bugüne kadar toplam 2 milyon tablet bilgisayarı öğrencilerimize ulaştırdık.

Covid-19 salgınıyla eğitim öğretimde dijitalleşme hiç olmadığı kadar öne çıktı. Bir tarafta kaybederken öbür tarafta dijitalleşmeyle çok farklı bir mesafe aldık.

1 Mart'tan itibaren 8 ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitim başlayacak. Bazı sınıflarda da seyreltilmiş yüz yüze eğitime başlıyoruz. Önümüzdeki günlerde yeni adımları atmaya devam edeceğiz. En kısa zamanda öğretmen ve öğrencilerimizi buluşturmak için yoğun çaba sarf ediyoruz."