Haberler
Giriş Tarihi : 08-03-2021 18:08   Güncelleme : 08-03-2021 18:08

Erdoğan'dan Aşı İçin Sırasını Bekleyen Kılıçdaroğlu'na: Hani Sıran Gelince Olacaktın

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’da gerçekleştirilen AKP Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi’nde konuştu. Erdoğan sırasını bekleyerek kendi yaş grubuna sıra gelince aşı olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na "Sıram gelirse aşı olacağım’ diyordun. Neden gidip aşı oldun" dedi.

Erdoğan'dan Aşı İçin Sırasını Bekleyen Kılıçdaroğlu'na: Hani Sıran Gelince Olacaktın

Ankara Arena Spor Salonu’nda düzenlenen kongrede salon tamamen doldu.

Erdoğan konuşmasında AKP Kadın Kolları’na bugüne kadar yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ederken, "Kale içten fethedilir" dedi.

Erdoğan, tribünlerde açılan pankartlara dikkat çekerek, "Maşallah Van’ın, İzmir’in, Kocaeli’nin, Şanlıurfa’nın, Çanakkale’nin heyecanına bak. Sivas’a, Mersin’e, Antalya, Adıyaman’a, Kilis, İstanbul’a bak. Nereye bakarsan bak 81 vilayetimizin tamamına bak" dedi.

Erdoğan, "Hayatın diğer alanlarında olduğu gibi siyasette de kadını dışlayan, insanlığın yarısına değil aynı zamanda fıtrata da sırtını dönmüş olur" dedi.

Erdoğan sırası gelince aşı olan Kılıçdaroğlu’na da "Sıram gelirse aşı olacağım’ diyordun. Neden gidip aşı oldun" dedi.

"BU NE UTANMAZLIKTIR"

Kılıçdaroğlu’nun Çin’den gelen 1 milyon doz aşının aracı firma tarafından Sağlık Bakanlığı’na 12 milyon dolara fatura edildiği yönündeki iddiasına tepki gösteren Erdoğan, "Ey ana muhalefet partisinin başındaki adamcağız. Sen ne zamandan beri şu anda devletin aşıları parayla sattığını söylüyorsun. Bu ne utanmazlıktır ne vurdumduymazlıktır? ‘Sıram gelirse aşı olacağım’ diyordun. Neden gidip aşı oldun" dedi.

KILIÇDAROĞLU, SIRASI GELİNCE AŞI OLMUŞTU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP MYK üyelerine aşıda öncelik tanındığı iddiaları üzerine kendisi ayrıcalık tanınsa da yararlanmayacağını ve sırası gelince aşı olacağını açıklamıştı. 10 Şubat itibariyle, 65-70 yaş üstü vatandaşlara aşılamanın başlaması üzerine Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu 12 Şubat tarihinde aşı olmuştu..