Haberler
Giriş Tarihi : 05-06-2021 11:42   Güncelleme : 05-06-2021 11:42

Erdoğan'ın Görev Onayı Yüzde 32

Aksoy Araştırma, Türkiye Monitörü araştırmasının sonuçlarını yayımladı.

Erdoğan'ın Görev Onayı Yüzde 32

Araştırmada sorulan, "Genel olarak düşündüğünüzde, Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı görevini yapış tarzını onaylıyor musunuz?" sorusuna "Evet onaylıyorum" cevabını verenlerin oranı yüzde 32 iken "Hayır onaylamıyorum" diyenlerin yüzde 48,4'lük bir oranda olduğu görüldü.

aksoy araştırma

MHP seçmeninin ise Erdoğan'ın görevini yapış tarzını onaylamak konusunda oldukça çekingen olduğu görüldü. MHP'lilerin yüzde 29,4'ü Erdoğan'ın görevini yapış tarzını onaylamazken ken yalnızcca yüzde 35,3'lük bir kısmı onayladığını belirtti.

Türkiye Kötüye Gidiyor

"Genel olarak düşündüğünüzde, Türkiye iyiye doğru mu gidiyor yoksa kötüye doğru mu gidiyor?" sorusuna ise vatandaşın yüzde 62,7'si "Kötüye gidiyor" cevabını verdi.

aksoy araştırma

Vatandaş Erken Seçim İstiyor

Vatandaşın yüzde 51,8'i "Türkiye'nin mevcut koşullarını düşündüğünüzde sizce erken seçime ihtiyaç var mıdır?" sorusunda "ihtiyaç vardır" şeklinde cevap verirken "ihtiyaç yoktur" diyenlerin oranının yüzde 33,6 olduğu görüldü.

aksoy araştırma

Ankette sorulan "Sizce AKP Türkiye'yi nasıl yönetiyor?" sorusuna ise vatandaşın yüzde 52'sinin "çok kötü ve kötü" şeklinde cevap verdiği görüldü.

aksoy araştırma