Haberler
Giriş Tarihi : 22-07-2021 19:44   Güncelleme : 22-07-2021 19:44

Erdoğan'ın Uyuyakaldığı Görüntülere İlişkin Açıklama Geldi

Gazeteci Fatih Altaylı Erdoğan'ın bayram mesajı verdiği açıklaması esnasında uyuyakaldığı görüntülerine ilişkin gelen bilgileri paylaştı.

Erdoğan'ın Uyuyakaldığı Görüntülere İlişkin Açıklama Geldi

Erdoğan dün yayımlanan bayram mesajı konuşması sırasında uyuyakalmış ve Cumhurbaşkanlığı gibi bir görevi hakkıyla yürütebilmek için ne kadar yaşlandığı ortaya çıkmıştı.

HaberTürk'teki köşesinde "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın parti örgütüne yönelik bayram mesajındaki bazı görüntülerin yayınlanması ile ilgili eleştirilerim üzerine, Anadolu Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Özhan aradı az önce" diyen Fatih Altaylı, "Özhan, dünden beri bu görüntülerin nasıl olup da AA tarafından servis edildiğine ilişkin sorulara muhatap olduğunu ve burada bir düzeltme yapması gerektiğini belirtti" ifadelerini kullandı.

"Yusuf Özhan, İletişim Başkanlığı'ndan saat 13.18'de bir frekans paylaşım bilgisi geldiğini ve buna göre Saat 14.00 itibarıyla Cumhurbaşkanı'nın AK Parti teşkilatları ile bayramlaşma mesajının bu frekanstan yayınlanacağının bildirildiğini ve bu frekans paylaşımının Anadolu Ajansı'na özel olmayıp, tüm kanallar tarafından alınabildiğini belirtti" diyen Fatih Altaylı, "Anadolu Ajansı olarak kendilerinin de tüm abonelerine isterlerse AA üzerinden isterlerse doğrudan Cumhurbaşkanlığı yayınını alabilecekleri bilgisinin verildiğini ve TV100, CNNTurk'ün yayını Anadolu Ajansı üzerinden, Akit TV'nin DHA üzerinden diğer kanalların ise doğrudan Cumhurbaşkanlığı yayın frekansından kendilerinin almayı tercih ettiğini, yayının doğrudan Cumhurbaşkanlığı tarafından yapıldığını ve real time olarak aktarıldığını anlatan Özhan, 'Bildiğim kadarı ile yayın frekansı Cumhurbaşkanlığınca verildi' bilgisini verdi" dedi.

Altaylı daha önce de Erdoğan'ın uyuyakaldığı konuşmasının o haliyle yayımlanmasına ilişkin olarak "Açık biçimde, çok yakınında birilerinin Cumhurbaşkanı’nı zor duruma düşürmek istediğine, zayıf göstermeye çalıştığına işaret eder. Sonuçta bu görüntüyü sadece kendi vatandaşları ya da partilileri değil, tüm dünya izlemektedir. Dünyanın hiçbir ülkesinde, o ülkenin liderinin böyle bir görüntüsü göz göre göre banttan yayınlanmaz. Çünkü bu liderin durumunu dünya çapında tartışmaya açar. Açık bir zafiyet göstergesi haline gelir" demişti.