Haberler
Giriş Tarihi : 21-03-2021 14:21   Güncelleme : 21-03-2021 14:45

Esenyurt'ta İş Yerine Taşlı Sopalı Baskın: 'Kafama Sık!'

İstanbul Esenyurt'ta bir grup ellerinde taş ve sopalarla bir iş yerini basmaya çalıştı. Polisin havaya ateş etmek zorunda kaldığı olayda, bir kişi "Kafama sık" diyerek polis ekiplerine bağırdı. Yaşananlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

Esenyurt'ta İş Yerine Taşlı Sopalı Baskın: 'Kafama Sık!'

Olay, dün akşam saatlerinde meydana geldi. Daha önce sözlü olarak tartışan iki gruptan bir kişi yanına aldığı arkadaşlarıyla tekrar olay yerine geldi. Öfkeli grup, ellerine aldıkları taş ve sopalarla iş yerini basmaya çalıştı. Sesleri duyan vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, grubu sakinleştirmeye çalıştı.

Öfkeli grup bu sefer de ekiplere zorluk çıkarmaya başladı. Saldırganların kendilerine müdahale etmesi üzerine polis ekipleri havaya ateş açtı. Polis ekiplerinin havaya ateş açması üzerine, bir kişi "Kafama sık" diyerek bağırmaya başladı. Daha sonra olay yerine takviye olarak gelen polis ekiplerini gören grup, hızlı bir şekilde kaçtı. Yaşanan kavga anları ise bir vatandaşın cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.

Olay hakkında inceleme başlatan Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, saldırganları yaklaşık bir saat içinde yakalayarak gözaltına aldı. Şüphelilerin işlemleri devam ediyor.