Haberler
Giriş Tarihi : 27-03-2021 09:49   Güncelleme : 27-03-2021 09:49

Eski Eşini Öldüresiye Döven İbrahim Zarap'a Özel Koruma Tedbiri

Samsun'da eski eşini sokak ortasında öldüresiye döven İbrahim Zarap için tehditler aldığı gerekçesiyle güvenlik ve koruma tedbiri alındı.

Eski Eşini Öldüresiye Döven İbrahim Zarap'a Özel Koruma Tedbiri

Samsun'da boşandığı E.M. ile kendisinde kalan kızlarını teslim etmek üzere buluşan İbrahim Zarap, eski eşini sokak ortasında öldüresiye dövmüştü.

Çevredeki vatandaşlar tarafından saniye saniye kaydedilen şiddet görüntülerinde İbrahim Zarap adlı şahsın mağdur kadını bayıltana kadar dövdüğü ve yanlarında bulunan 5 yaşındaki çocuklarının çaresizce annesini kurtarmaya çalıştığı görülmüştü.

Şiddete maruz kalan onlarca kadın 'devlet desteği' ararken koruma vermeyen devlet, eski eşini öldüresiye döven Zarap için tehditler aldığı gerekçesiyle koruma kararı çıkardı.

Sana Lanet Okuyan Herkese Söz Veriyoruz

Zarap'ın yattığı cezaevinde daha önce 'Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak' suçundan tutuklu bulunan ve bir süre önce tahliye olan Ç.K., herkese açık olan sosyal medya hesabı üzerinden "Seni o cezaevinde bir gün bile rahat ettirmeyeceğiz. Ailenin de başına bir şey geldiğinde bunun tek sorumlusunun biz olduğumuzu herkes bilsin. Sana lanet okuyan herkese söz veriyoruz" paylaşımında bulundu.

Bu paylaşımın ardından Ç.K.'nın cezaevinde çok sayıda hükümlü ve tutuklu yakınının bulunduğu, bu sebeple Zarap'ın can güvenliğinin tehlikede olduğu değerlendirildi. Olay sonrası tehditler de alan Zarap hakkında Samsun Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından güvenlik ve koruma tedbirleri alındı. Zarap için cezaevinde özel koruma tedbirleri uygulanacağı öğrenildi.