Haberler
Giriş Tarihi : 01-04-2021 21:02   Güncelleme : 01-04-2021 21:02

Facebook, Zorbalığa Devam Ediyor: Şimdi de Trump'ın Sesi Yasaklandı

ABD'nin eski başkanı Donald Trump'ın röportajını gelini Lara Trump Facebook'ta paylaştı. Ancak Facebook, bu paylaşımı kaldırdı ve böylece Trump'ın sesini de yasakladı.

Facebook, Zorbalığa Devam Ediyor: Şimdi de Trump'ın Sesi Yasaklandı

BBC'nin haberine göre sosyal medya platformu Facebook, 6 Ocak'ta Trump destekçilerinin ABD Kongre baskını sonrasında Lara Trump'ın paylaştığı bir Donald Trump röportajına yasak getirdi.

Cumhuriyetçilere ve Trump'a yakınlığıyla bilinen Fox News kanalında çalışan Lara Trump, o dönem henüz Başkan olan Donald Trump'la bir röportaj yapmıştı. Paylaştığı bu röportaj videosu, Kongre baskınının ardından silindi.

Lara Trump, dün de videonun neden kaldırıldığına ilişkin Facebook'tan gelen açıklama e-postasının ekran görüntüsünü Instagram hesabında paylaştı. Söz konusu paylaşıma göre Facebook'tan gelen e-postada, "Donald Trump'ın Facebook ve Instagram hesaplarına getirdiğimiz yasakla bağlantılı olarak Donald Trump'ın sesiyle paylaşılmış olan içerikler de kaldırılacak ve bu hesapta da bazı kısıtlamalara gidilecektir" yazıyor.

Trump'ın oğlu Eric ile evli olan Lara Trump, kayınbabasının videosunun Facebook'tan kaldırılması üzerine bu defa çevrim içi olarak hazırlayıp sunduğu kendi programında bu röportajı paylaşmıştı. Instagram hesabında yaptığı paylaşımda da Lara Trump, "Aynı bu şekilde Orwell'in 1984'üne bir adım daha yaklaşık" ifadelerini kullandı.

Facebook, Trump'ın hesabını 7 Ocak'ta askıya almıştı. Mark Zuckerberg ise bu kararı "Başkanın bu dönemde bizim hizmetlerimizden yararlanmaya devam etmesinin risklerinin çok büyük olduğuna inanıyoruz" diye yorumlamıştı. Aynı dönemlerde Donald Trump'ın Twitter hesabı da askıya alınmış ve YouTube da kendisini engellemişti.