Haberler
Giriş Tarihi : 05-02-2021 12:55   Güncelleme : 05-02-2021 13:17

Fahrettin Altun'un "Boğaziçi’nde Neler Oluyor?" Videosunu Destekleyen Hesapların Sahte Olduğu Ortaya Çıktı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un twitter hesabından yayınladığı videoya destek veren hesapların ''Troll'' olduğu anlaşıldı.

Fahrettin Altun'un

Fahrettin Altun, ''Gençlerimizi, üniversitelerimizi radikalizmden, terörizmden, vandalizmden korumak için elimizden geleni yapacağız” notuyla bir video paylaştı. “Boğaziçi’nde neler oluyor?'' başlığıyla yayılan video sosyal medyada hem destek hem tepki aldı. Yüzlerce kullanıcının yorum yaptığı videoyu alıntılayıp Altun'u savunan hesaplardan bazıları şüpheli görününce bir twitter kullanıcısı hesapları araştırıp ''Troll hesap'' olduklarını ortaya çıkardı. Altun'a olumlu yanıtlar veren hesaplarda kullanılan fotoğrafların sahte olduğu ve hesapların satın alındığı ortaya çıktı. 

Buyer Network adlı bir internet sitesindeki profil fotoğraflarının kullanıldığını ortaya çıkaran kullanıcı, “Niye yapılıyor bu? “Karşı mahalleden“ insanlara, “Bakın sizin gibi insanlar da böyle düşünüyor, bize inanmayı düşünüyorsanız çekinmeyin” diyebilmek için. İnsanları salak sanıyor bunlar” ifadelerini kullandı.

Fotoğrafların gerçek sahiplerine de ulaşılırken, suç duyurusunda bulunacakları belirtildi.