Haberler
Giriş Tarihi : 14-05-2021 18:17   Güncelleme : 14-05-2021 18:17

Fatih'teki Bekçi Şiddetine İlişkin Soruşturma Başlatıldı

İstanbul'un Fatih ilçesinde yaşanan bekçi şiddetine ilişkin soruşturma başlatıldığı duyuruldu.

Fatih'teki Bekçi Şiddetine İlişkin Soruşturma Başlatıldı

İstanbul'un Fatih ilçesinde bir grup bekçinin, gözaltına almak istedikleri kişiye şiddet uyguladığı ve tepki gösterenlere küfürler ederek havaya ateş açtığı görüntüler sosyal medyanın gündemine oturmuştu.

Görüntülerin sosyal medyada yayılmasıyla Fatih Kaymakamlığı konuyla ilgili açıklama yaparak bekçiler hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu. Açıklamada, darbedilen kişilerin alkollü oldukları detayı vurgulanarak "Olay sırasında alkollü oldukları tespit edilen şahısların karakolda şikayetçi olmamaları üzerine, haklarında sokağa çıkma kısıtlamasına aykırı hareket etmekten idari işlem uygulanmıştır. Olaya müdahale eden görevli personel hakkında idari soruşturma başlatılmıştır” denildi.

Kaymakamlığın tam açıklaması şu şekilde:

 

Bazı sosyal medya hesaplarında yayınlanan, güvenlik güçlerimizin kamu huzurunu bozan şahıslara yönelik müdahalesi ve kelepçe uygulamasına ilişkin görüntülere dair yapılan incelemelerde; Katip Kasım Mahallemizde bugün saat: 03.30 sıralarında bir kavga olayı meydana gelmiştir.

Görevlilerimizce şahıslara dağılmaları yönünde uyarılarda bulunulmuş, ancak yapılan uyarıların dikkate alınmaması ve mukavemette bulunulması üzerine müdahale edilmiştir. Şahısların; Uyuşturucu Madde Ticareti, Görevli Memura Mukavemet, Kapkaç, Yağma (Gasp), Kumar Oynanması için Yer ve İmkan Sağlama suçlarından çok sayıda kayıtlarının olduğu tespit edilmiştir.

Yakalanan şahıslardan Ş.B.’nin Uyuşturucu Madde Kullanmak ve Bulundurmak suçundan arandığı tespit edilmiş ve sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmıştır. Olay sırasında alkollü oldukları tespit edilen şahısların karakolda şikayetçi olmamaları üzerine, haklarında sokağa çıkma kısıtlamasına aykırı hareket etmekten idari işlem uygulanmıştır. Olaya müdahale eden görevli personel hakkında idari soruşturma başlatılmıştır”