Haberler
Giriş Tarihi : 09-07-2021 13:20   Güncelleme : 09-07-2021 13:30

Fatura Ödediğini Sanan İnsanların Parasını Alıp Kaçtı

Kocaeli'nde fatura ödeme merkezini devralan F.S.A., bir ay boyunca tahsilat yaptıktan sonra şehirden kaçtı.

Fatura Ödediğini Sanan İnsanların Parasını Alıp Kaçtı

Kocaeli'nin Dilovası ilçesi Orhan Gazi Mahallesi İstiklal Caddesi üzerinde bulunan fatura ödeme merkezini F.S.A. isimli kişi devraldı. Bir ay boyunca dükkanda tahsilat yapan F.S.A., ay sonunda dükkandaki eşyaları alarak ortadan kayboldu. 

F.S.A.'nın dükkanı kapatmasının üzerine başka bir yere giderek fatura ödemek isteyen vatandaşlar bir önceki faturalarının ödenmediğini öğrendi. Faturalarını ödediğini düşünen vatandaşlar F.S.A.'dan şikayetçi oldu. 

Vatandaşların fatura yerine boş kağıda para verdiğini belirten Esnaf Hakan Kurt, “Buranın eski sahibi yasal bir şekilde fatura ödemesi alabiliyordu ve bunun bir teminatı vardı. Daha sonra burayı devretmek istedi ve internete ilan verdi. İlanda aylık şu kadar fatura alıyorum burayı devredeceğim, diye not yazmış. Daha sonra İstanbul’dan gelen bir kişi buranın karlı olduğunu görünce aldı. İnsanlar da yıllardır buraya ödeme yaptıkları için hiç şüphe duymamışlar. Kendilerine tahsilat makbuzu altında bir kağıt basıp veriyorlar. Bu kağıtta isim bile yok. İnsanlar fatura ödedik diye boş kağıda para verdiler. Daha sonra milletin parasını alıp topladılar ve şu anda da ortada yoklar. Şu an kapıya hiç gelmezse 50-60 kişi şikayet için geliyor. Bir ayda yapan sayıyı siz düşünün. Koca bir ilçenin fatura parasını toplayıp gittiler” dedi.

Yüklü miktarda fatura ödemesi yaptığını ancak bunun geçersiz bir ödeme olduğunu ifade eden Cevdet Kılıç, “Ben bu ay bin 870 liralık fatura ödedim. Doğalgaz, su ve elektrik faturalarıydı bunlar. Şu anda da burası kapalı, faturalarımız ödenmemiş mağduruz. Yıllardır burada ödeme yapıyorduk ama bu ay böyle bir sıkıntı yaşadık. Faturayı ödememişiz gözüküyoruz" ifadelerini kullandı.

Yanlışlık Vardır Diye Geldim ama Kapı Duvar 

Bir başka mağdur Hatice Keskin ise, “Bu ayın faturasını ödemeye gelince buranın kapalı olduğunu öğrendim ve ödemek için başka bir yere gittim. Bana orada geçen ayın faturasının da ödenmediğini söylediler ama ben ödemiştim, hatta makbuzu da yanımda. Belki bir yanlışlık vardır diye tekrar buraya geldim ama kapı duvar. Kime gideceğiz, nereye gideceğiz bilmiyoruz. İnsanlar hep buraya ödeme yapmaya geliyordu ve benim gibi çok mağdur olduğunu düşünüyorum. Ben 15-20 senedir bütün ödemelerimi burada yapıyordum, şu anda bir aylık ödenmemiş faturam olduğu görülüyor. Başka bir şey çıkar mı bilmiyorum” şeklinde konuştu.