Haberler
Giriş Tarihi : 16-03-2021 13:00   Güncelleme : 16-03-2021 13:00

Fransa'da Yeni Mutasyon: PCR Testlerinde Görülmüyor

Fransa Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ülkede yeni tip corona virüsün yeni bir mutasyonunun tespit edildiği belirtildi. Bakanlık, 'Breton varyantı' adı verilen mutasyonu taşıyan sekiz kişinin görüldüğünü açıklarken Sağlık Genel Müdürlüğü tespit edilen sekiz kişinin PCR testlerinin negatif çıktığını bildirdi.

Fransa'da Yeni Mutasyon: PCR Testlerinde Görülmüyor

Çin virüsünün İngiltere, Güney Afrika ve Brezilya’da tespit edilen mutasyonlarından sonra Fransa’da da yeni bir mutasyon ortaya çıktı.

Fransa Sağlık Bakanlığı'nın yaptığı açıklamada, Brittany bölgesinde 'Breton Varyantı' adı verilen yeni bir Çin virüsü mutasyonunun tespit edildiği belirtildi.

Habere göre Fransa Sağlık Genel Müdürlüğü, Breton varyantının sekiz hastada tespit edildiğini belirterek ön çalışmalara göre yeni mutasyonun diğer mutasyonlardan daha ölümcül veya bulaşıcı olduğuna ilişkin herhangi bir veri bulunmadığı açıkladı.

Açıklamada, sekiz kişide yeni varyantın tespit edildiğini ve bu kişilerin Covid-19 PCR testinin negatif çıktığının altı çizildi. 

Fransa Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, son 24 saatte 6 bin 471 yeni vaka tespit edilmesi ile toplam vaka sayısının 4 milyon 78 bin 133’e ulaştığı bildirildi. Son 24 saatte 333 kişinin Çin virüsü nedeniyle hayatını kaybettiği ülkede, virüs kaynaklı toplam can kaybının 90 bin 762'a yükseldiği bildirildi.