Haberler
Giriş Tarihi : 05-02-2021 22:28   Güncelleme : 05-02-2021 22:28

Game of Thrones’un Yazarı George R. R. Martin: Beni Çarmıha Germeyi Dört Gözle Bekliyorlar

Kitaba başladığından beri en iyi senesini geçirdiğini belirten Martin, "Ne zaman bitireceğim konusunda hiçbir tahminde bulunmayacağım" dedi.

Game of Thrones’un Yazarı George R. R. Martin: Beni Çarmıha Germeyi Dört Gözle Bekliyorlar

NTV'nin aktardığına göre, pandemi döneminden yararlanıp Kış Rüzgarları (The Winds of Winter) adlı yeni kitabı üzerinde çalışmalarını yoğunlaştıran Game of Thrones (GOT) evreninin yaratıcısı George R.R. Martin, 2020'de kitabın yüzlerce sayfasını kaleme aldığını açıkladı.

2 Şubat'ta bloğunda bir açıklama yapan Martin, "Kitaba başladığımdan beri geçirdiğim en iyi sene. Neden mi? Bilmiyorum. Belki tecritten. Ya da sadece şanslıydım" dedi.

Martin, bu sözlerin ardından kitabın tatmin edici bir sona ulaşması için yüzlerce sayfa daha yazması gerektiğini belirtti ve şöyle devam etti: "Umarım 2021 bunun içindir. Ne zaman bitireceğim konusunda hiçbir tahminde bulunmayacağım. Bunu her yaptığımda internetteki pislikler tahmini bir söz olarak kabul ediyor ve tarihi geçirdiğimde beni çarmıha germeyi dört gözle bekliyor. Söyleyeceğim tek şey umutlu olduğum."

Serinin birçok takipçisi, Kış Rüzgarları'yla Taht Oyunları evreninin 7. kitabı A Dream of Spring'in (Bir Bahar Hayali),  dizinin tartışmalara yol açan sonunu telafi etmesini umuyor.