Haberler
Giriş Tarihi : 18-09-2020 15:09   Güncelleme : 18-09-2020 15:27

Gelecek Partisi'nden Taha Ün Serbest Bırakılmasının Ardından Memur Sen'i İşaret Etti

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na yakınlığıyla bilinen Taha Ün sabah saatlerinde kelepçelenerek gözaltına alındı. Ün, ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Gelecek Partisi'nden Taha Ün Serbest Bırakılmasının Ardından Memur Sen'i İşaret Etti

Gelecek Partisi'nin siyasal iletişim çalışmalarını yürüten Taha Ün sabah saatlerinde evine gelen polis ekipleri tarafından kelepçelenerek gözaltına alınıp ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü. Taha Ün serbest bırakılmasının ardından Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, "Yine hiçbir tebligat gelmeden, hiçbir telefon açılmadan bir sabah polis kapımıza dayandı. İfade vermeye gidiyoruz" dedi. 

Detayları daha sonra açıklayacağını belirten Ün, Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ı etiketleyerek "Ama şu kadarını söyleyeyim yakışmadı. Görmeye duymaya alıştığımız cinsten bir hukuk skandalı ile sabah evimizde arama yapılarak, kelepçelenerek gözaltına alındık. şimdi serbestiz, detayları ilerleyen saatlerde inşaAllah paylaşacağım. ama şu kadarını söyleyeyim yakışmadı @_aliyalcin_ @MemurSenKonf" ifadelerini kullandı.