Haberler
Giriş Tarihi : 15-02-2021 23:03   Güncelleme : 15-02-2021 23:03

Hakkari Polisevinde Cinsel Saldırı İddiası: Valilik Açıklama Yaptı

Hakkari Polisevinde görevli bir polis memurunun, sivil memura cinsel saldırıda bulunduğu iddiası üzerine valilikten açıklama geldi.

Hakkari Polisevinde Cinsel Saldırı İddiası: Valilik Açıklama Yaptı

Hakkari Valiliği’nden yapılan açıklamada, 'polisevinde cinsel saldırı iddiası' şeklinde sosyal medya platformlarında çıkan haberler nedeniyle açıklama yapma gereği duyulduğu ifade edildi. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

"28.01.2021 günü İl Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli sivil memur G.A.Ü. görev yaptığı Hakkâri Polisevi’nde kaldığı odasında, Polisevi’nde konakladığı esnada tanıştığı ve bir süredir arkadaşlık ettiği polis memuru E.T. tarafından cinsel saldırıya uğradığını belirterek davacı/şikayetçi olmuş, konuyla ilgili gerekli olay yeri inceleme çalışmaları ve müşteki şahsa aldırılan doktor raporu hazırlanan tahkikat dosyasına eklenerek adli makamlara sevk edilmiştir.

Evlenme Kararı Nedeniyle Mağdur Şikayetinden Vazgeçti 

Mağdur sivil memur G.A.Ü., şüpheli polis memuru E.T. ile ailelerinin de bilgisi dahilinde evlenme kararı almaları üzerine Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığı’na 08.02.2021 günü müracaat ederek şikayetinden vazgeçmiştir.

Polis Memuru Evlenmekten Vazgeçti

Daha sonra şüpheli polis memuru E.T'nin evlenmeden vazgeçmesi üzerine sivil memur G.A.Ü, 10.02.2021 günü tekrar şikayetçi olduğunu bildirmiştir.

Polis Memuru Görevden Uzaklaştırıldı 

Şüpheli polis memuru derhal görevden uzaklaştırılmış, ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğünden müfettiş talep edilerek gerekli idari soruşturma başlatılmıştır. Konuyla ilgili adli ve idari tahkikat devam etmekte olup, olay bütün yönleriyle araştırılmaktadır."