Haberler
Giriş Tarihi : 20-03-2021 14:55   Güncelleme : 20-03-2021 14:55

Hamile Sokak Kedisine Saldıran Kadına 1033 TL Para Cezası Verildi

Ankara'nın Keçiören ilçesinde bir spor salonunun bahçesinde oturan kediye saldıran S.B.'ye 1033 lira idari para cezası uygulanarak serbest bırakıldı.

Hamile Sokak Kedisine Saldıran Kadına 1033 TL Para Cezası Verildi

Keçiören ilçesindeki bir spor salonunun önünde bekleyen kediye hiçbir sebep yokken saldıran kişinin S.B. olduğu belirlendi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Çevre, Doğa ve Hayvan Koruma Şubesi ekipleri S.B. isimli kadını olay yerine yakın bir noktada gözaltına aldı. S.B. emniyetteki ifadesinde, “Kedi yaklaşık 4 gündür beni takip ediyordu. Ben de olay günü tekrar görünce sinirlendim ve ona vurdum. Sonuçta bir insana vurmadım, hayvana vurdum. Bunun suç olduğunu bilmiyordum. Pişmanım, sahibinden özür dilerim” dedi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hakkında ‘mala zarar verme’ suçundan adli işlem başlatılan kadın, 1033 lira idari para cezası uygulanarak serbest bırakıldı.

Özrü Kabul Etmiyorum

S.B.’nin emniyetteki ifadesini duyan iş yeri sahibi Görkem Akyüz, “Kadını yakalayan polis ekiplerine çok teşekkür ederim, sağ olsunlar anında bize haber verdiler. Kadının yakalandığını duyunca mutlu olduk. Kadının emniyette verdiği ifadeyi duyunca şok oldum. Akli dengesinin yerinde olmadığını gösteriyor bu ifadeler. Böyle bir ifade olamaz. Kamera kayıtları da var, kedi yaklaşık 6 aydır burada. Karnesi dahil her şeyi var. Biz kedinin tüm aşılarını falan yaptırdık. Böyle bir ifadeyi kabul etmiyoruz. Onun bize karşı olan özrünü de kesinlikle kabul etmiyoruz. Yakalandığının sevincini yaşarken para cezasıyla kurtulmasının üzüntüsünü de yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.