Haberler
Giriş Tarihi : 27-01-2021 10:32   Güncelleme : 27-01-2021 10:32

HDP 4 Partiden Randevu İstedi

HDP; CHP, Saadet Partisi, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi’nden randevu talep etti

HDP 4 Partiden Randevu İstedi

Son dönemde MHP'nin "kapatılma davası açılması" çağrısı ile iktidar bloğunun hedefinde yer alan HDP yönetimi, muhalefet partileri ile diyalog zeminini genişletmek için harekete geçme kararı aldı.

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, CHP, Saadet Partisi, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi’nden randevu talep etti. Randevu talebine ilk yanıt Saadet Partisi'nden gelirken ilk görüşmenin de Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile gerçekleşmesi bekleniyor.

Söz konusu görüşmeler güncel gelişmeleri değerlendirmek, başta ekonomi olmak üzere iç ve dış gelişmelerle ilgili görüş alışverişinde bulunmak, ayrıca başta demokratikleşme, özgürlükler ve adalet olmak üzere HDP'nin bu sorunlarla ilgili çözüm önerilerini sunmak. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın beraberinde bir heyetle 1 Şubat 2021 Pazartesi günü Saadet Partisi genel merkezine giderek Genel Başkan Temel Karamollaoğlu ile bir görüşme gerçekleştirmesi bekleniyor. Öte yandan HDP, AKP, MHP ve İYİ Parti’den randevu talebinde bulunmadı.