Haberler
Giriş Tarihi : 10-04-2021 22:27   Güncelleme : 10-04-2021 22:27

Hükumetten Bir Ambulans Uçak Şovu Daha

Azerbaycan'da Çin virüsüne yakalanan iş insanı Surur Aydın, tedavisinin devamı için Sağlık Bakanlığı tarafından şov yapılarak tahsis edilen ambulans uçakla Türkiye'ye getirildi.

Hükumetten Bir Ambulans Uçak Şovu Daha

İhracat faaliyetleri kapsamında Azerbaycan'a gittiği sırada Çin virüsüne yakalanan Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birliği (GAİB) Yönetim Kurulu Üyesi Surur Aydın, Sağlık Bakanlığı tarafından tahsis edilen ambulans uçakla  Türkiye'ye getirilerek pandeminin başlarında sıkça yapılan şov tekrarlandı.

Hükumet salgınla mücadele kapsamında halkın sorunları yerine belli bir zümrenin özel ihtiyaçlarını karşılamakla ilgilendiği bir kez daha ortaya koydu. 

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "İhracat faaliyetleri kapsamında bulunduğu Bakü’de koronavirüse yakalanan Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği YK üyesi Sayın Surur Aydın, Sağlık Bakanlığı tarafından tahsis edilen ambulans uçakla Gaziantep’e getirildi" dedi. 

Gülle, Twitter'dan yaptığı açıklamasına şöyle devam etti: 

"İhracat ailemizin değerli fertlerinden Sn. Aydın’a acil şifalar dilerken; 'Yol ve kader arkadaşım' dediği ihracatçıları bir defa daha yolda ve darda bırakmayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarımı sunuyorum. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen Ticaret Bakanımız Sn. Ruhsar Pekcan ve Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ile sağlık çalışanlarına da teşekkürü borç bilirim."