Haberler
Giriş Tarihi : 01-06-2021 16:25   Güncelleme : 01-06-2021 16:25

İBB'ye 'İsraf' Saldırısı Yapan AKP İl Gençlik Kolları Başkanı, Geçmiş Dönemde Kendisine Passat Tahsis Ettirmiş

İBB'nin kilosu 392 TL'ye aldığı baklavayı protesto eden AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Osman Tomakin, İBB'nin AKP döneminde kendisine passat tahsis ettirmiş.

İBB'ye 'İsraf' Saldırısı Yapan AKP İl Gençlik Kolları Başkanı, Geçmiş Dönemde Kendisine Passat Tahsis Ettirmiş

AKP İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Osman Tomakin ve Gençlik Kolları üyeleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) baklavanın kilosuna 392 lira verdiği iddiaları üzerine İBB binası önünde toplanarak durumu protesto etti.

Bina önüne kurdukları stantlarda baklava dağıtan ve ''Biz İstanbul’da aradık, taradık, 392 TL'ye bir baklava bulamadık'' diyen Tomakin, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi karşısında toplandık. Tabii burada toplanma nedenimiz hem medyamızda hem de meclis toplantılarımızda çokça geçtiği üzere kilosu 392 TL’ ye baklava alınmış. Biz İstanbul’da aradık, taradık, 392 TL’ye bir baklava bulamadık. Tabii kilosu 392 TL olmasa da baklava dağıtalım istedik. Burada bir israf olduğunu düşünüyoruz. Gençler olarak da bu israfın karşısındayız. Seçimden önce 'İsraf var, israfı bitireceğiz' diyenlerin, hatta bundan ötürü dikey bahçeleri sökenlerin 392 TL‘ye baklava almasını da milletin takdirine bırakıyoruz. Herkese de afiyet olsun diyoruz" diyerek İBB'ye tepki gösterdi.

Baklava İsraf, Passat Hayati İhtiyaç 

Baklavanın kilosuna 392 TL verilmesinden rahatsız olan Tomakin'in rahatsızlık sebebi ortaya çıktı. İBB'nin AKP döneminde kendisine Passat tahsis ettiren Tomakin'in paraları baklavaya değil lüks araçlara vermeyi tercih ettiği anlaşıldı.