Haberler
Giriş Tarihi : 11-10-2020 22:05   Güncelleme : 11-10-2020 22:12

İçişleri Bakanı Hatay'daki Yangına Yönelik 2 Kişinin Gözaltına Alındığını Açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hatay'daki yangına yönelik olarak iki kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

İçişleri Bakanı Hatay'daki Yangına Yönelik 2 Kişinin Gözaltına Alındığını Açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hatay'daki yangına yönelik olarak iki kişinin gözaltına alındığını ve soruşturmanın sürdüğünü açıkladı.

Yangın daha söndürülmeden, Kürtçü terör örgütü PKK yangını üstlenmişti.

Yangınla yönelik açıklamalarda bulunan Soylu, konuyla ilgili soruşturmanın devam ettiğini ifade ederken, "Buna ait hem güvenlik birimlerimiz hem tüm teşkilatlarımız gerekli önlemleri almaya çalışmaktadır" diye konuştu.

Soylu yangına ilişkin olarak şu sözleri kaydetti:

"Yangınların terör örgütü nedeniyle ortaya çıktığı, bunlar tarafından gerçekleştirildiği hususunda yaygın kanaat söz konusudur. Bizi bu konudaki tahkikatımız devam ediyor. Terör örgütü PKK'nın yaklaşık 2 yıldan beri özellikle kendi elemanlarına hem örgüt mensuplarına hem de şehirlere sızdırmaya çalıştığı elemanlara ormanların yakılması hususunda net talimatları var. Buna ait hem güvenlik birimlerimiz hem tüm teşkilatlarımız gerekli önlemleri almaya çalışmaktadır. 

Bu yangının kaynaklandığı nokta da neticeye ulaştırılacaktır. Dünden itibaren AFAD ve Çevre Şehircilik ekiplerimiz hasarları tespit etti.

Meselenin oluşturduğu psikolojik korku var. Atacağımız adımlar ne kadar hızlı olursa bu da rahatlıkla atlatılacaktır düşüncesindeyiz. Ucuz atlattık daha büyük felaket olabilirdi.

 Şu anda 2 kişi gözaltında. Soruşturmalar sürdürülüyor. Bir sonuca ulaşılırsa kamuoyuyla paylaşırız.

Paylaşım yapanlardan 4 tanesinin 2'si yurt dışında. Biri Belçika, diğeri Almanya'da. Yurtiçindeki 2 kişi de gözaltına alındı."