Haberler
Giriş Tarihi : 05-12-2020 22:12   Güncelleme : 05-12-2020 22:12

İçişleri Bakanı Soylu: Sayın Kılıçdaroğlu Savcılığa Gitmelidir

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'telefonlarım dinleniyor' sözlerine yazılı açıklama ile cevap verdi.

İçişleri Bakanı Soylu: Sayın Kılıçdaroğlu Savcılığa Gitmelidir

Soylu yaptığı yazılı açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun basın mensuplarına dinlendiğini iddia etmesine yönelik, “Sistemimizin önemli kurumlarından birisi olan Ana Muhalefet Partisi’nin Genel Başkanlığı sorumluluğu ile de asla bağdaşmamaktadır.

İstihbarat birimlerimiz yılda 4 ayrı birim tarafından en az 4 kez denetlenmektedir. Sayın Kılıçdaroğlu’nun kendisinin ve ailesinin dinlendiği ya da takip edildiği yönünde bir şüphesi var ise adresi basın yayın organları değil, Cumhuriyet Başsavcılıkları olmalıdır. Savcılara yapılacak suç duyurusu karşısında atılacak tüm adımlara hazırız'' ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun istihbarat birimlerinin itibarını sarsmaya çalıştığını iddia eden Soylu, ''Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun devletin, güvenlik güçlerimizin ve özellikle başarılı operasyonlara imza atan istihbarat birimlerimizin güvenini zedelemeye ve itibarını sarsmaya yönelik bu hayal ürünü açıklamaları kınıyor, kendisini gerçek dışı iddiaları ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunmaya davet ediyoruz'' diyerek sözlerini tamamladı.