Haberler
Giriş Tarihi : 10-06-2021 00:54   Güncelleme : 10-06-2021 00:54

İddia: Soylu ile Kurtulmuş Arasında 'Sedat Peker' Kavgası Var

CHP'li Adıgüzel, Numan Kurtulmuş ile Süleyman Soylu arasında 'Sedat Peker' kavgası olduğunu iddia etti.

İddia: Soylu ile Kurtulmuş Arasında 'Sedat Peker' Kavgası Var

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Sedat Peker'in Ünye'deki seçimler sırasında bir gazeteciyi, AKP'li belediye başkanı ve diğer yetkililerle ilgili haber yapmaması konusunda 'uyardığına' dair iddialarını değerlendirdi.

ANKA Haber Ajansı'na konuşan Adıgüzel, Peker'in açıklamalarını "Ordu’da Süleyman Soylu ve Numan Kurtulmuş arasındaki güç ve mevzi savaşına müdahil olduğunu gösteriyor. Ordu’da, iktidar içinde geçmişte, Numan Kurtulmuş-Enver Yılmaz kavgasına şahit olduk. Şimdi Numan Kurtulmuş-Süleyman Soylu kavgası şeklinde devam etmektedir” şeklinde değerlendirdi.

2019 yerel seçimlerinde, Ünye'de, AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve ekibinin Adem Atik'i belediye başkanı yapmak istediklerini öne süren Adıgüzel, "Süleyman Soylu’nun mevcut belediye başkanı aleyhine yazılan yazılara ve adaylığını istemeyenlere Sedat Peker aracılığıyla müdahele ettiği anlaşılıyor. Bu süreçte Adem Atik Ünye Belediye Başkanı olamadı, ama Kurtulmuş onu Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili yaptı. Bu şekilde Ünye kurtuldu ama soygun tüm Ordu çapında sürüyor" ifadelerini kullandı.

Ordu'daki ihalelere de değinen Adıgüzel, "Daha geçen gün 25 adet pazarlık usulü adrese teslim milyonluk ihaleleri açıkladım. Adem Atik Ünye Belediye Başkanı olamadı ama Ünye Limanı’na kayyım olarak atandı. Sonra da benim buradaki alengirli işleri açıklamam üzerine istifa etti. O günden bugüne kavga Ünye Belediyesi ile Ordu Büyükşehir arasına taşındı” şeklinde konuştu.