Haberler
Giriş Tarihi : 08-09-2020 13:32   Güncelleme : 08-09-2020 13:32

İktidar Blokunda Kavga Büyüyor! AKP'li Vekilden Akit Yazarına Sert Cevap

Akit yazarı Karahasanoğlu’nun Eyüp Fatih Şağban hakkında kaleme aldığı yazıya, AKP'li vekilden sert tepki geldi.

İktidar Blokunda Kavga Büyüyor! AKP'li Vekilden Akit Yazarına Sert Cevap

AKP İstanbul Milletvekili Müşerref Pervin Tuba Durgut, Akit gazetesinin yazı işleri müdürü Ali Karahasanoğlu'nun Eyüp Fatih Şağban hakkında kaleme aldığı yazıya tepki gösterdi ve Karahasanoğlu'na “paçavranın yazarı” dedi.

Karahasanoğlu,  Sakarya'nın Akyazı ilçesinde kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan ve Uşşaki tarikatının lideri olduğu belirtilen Eyüp Fatih Şağban hakkında bir yazdı.

Akit yazarının yazısında şu ifadeler vardı:

"Ayrıntısını henüz net olarak öğrenemediğimiz, ağzı bozuk bir babanın iftiraları mı, yoksa ahiret inancını damarlarında akan kan kadar yakın hissedemeyen, ne oldum delisi şımarık bir şeyh mi, anlamak için biraz daha zaman ister.

Erkeğin olduğu bir yerde, mutfak işleri için de olsa, evin dışından yabancı bir kadının orada ne işi var?"

Müşerref Pervin Tuba Durgut ise sosyal medya hesabı üzerinden şunları yazdı:

"İnsaniyetten, İslamiyet’ten, ahlaktan ve vicdandan birazcık nasibi olan herkesin bütün hücreleriyle isyan edeceği , lanetleyeceği bir olayı ne kadar da empatik bir dille nasıl da büyük bir anlayışla ve soğukkanlılıkla kaleme almış bay yazar (!)

Büyük bir camianın namuslu kadınlarına fahişe demekte bir beis görmeyen paçavranın yazarı , esfeli safiline inmiş ahlaksız, sapık tecavüzcüye ise şımarık demekle iktifa ediyor!"