Haberler
Giriş Tarihi : 18-06-2021 15:58   Güncelleme : 18-06-2021 15:58

İmamoğlu: Kendimi Memleketin Her Yerine Karşı Sorumlu Hissediyorum

İmamoğlu, Adıyaman'a gittiği sırada uğradığı Haçova Köyü'nde açılmak istenen taş ve mermer ocaklarına karşı köylülerin yürüttüğü mücadeleyi dinledi.

İmamoğlu: Kendimi Memleketin Her Yerine Karşı Sorumlu Hissediyorum

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Malatya'dan Adıyaman Gölbaşı'na gittiği sırada Haçova Köyü'nde köylüler ile sohbet etti. İmamoğlu'nu karşılayan vatandaşlar, bölgede açılmak istenen taş ve mermer ocaklarına karşı yürüttükleri mücadeleyi İmamoğlu'na anlattı. İBB Başkanı'nın kendilerine 'ses' olmasını isteyen vatandaşlar,"Kayısı bahçelerimiz, üzüm bağlarımız olmasından dolayı hepimiz tepki gösteriyoruz. Ama bir türlü hükümete sesimizi duyuramıyoruz. Bundan dolayı sizlerden destek istiyoruz. Köyümüz; taş ocaklarına, mermer ocaklarına peşkeş çekilmesin. Toprağımız verimli. Arıcılık yapıyor, Malatya’nın en meşhur kayısısını burada yetiştiriyoruz” sözleriyle sorunlarını dile getirdi. İmamoğlu, vatandaşlara "Doğa tahribatlarına karşı her yerde, bütün arkadaşlarımız mücadele veriyorlar. Biz de bu koruyucu duygunuza, gerçekten derin saygı duyuyoruz. Elimizden ne gelir, bilemeyiz; ama duyurulmasında, size katkı sunmayı elbette isteriz. İnşallah başarılı oluruz. Çünkü, malum bu tahribatın en derinini şu an İstanbul yaşıyor ve yaşamak üzere. Ona da engel olmak için mücadele veriyoruz biliyorsunuz. Memleketimizi Allah korusun diyelim" yanıtını verdi.

Kendimi Memleketin Her Yerine Karşı Sorumlu Hissediyorum

Kendisini sadece İstanbul'a karşı değil memleketin her yerine karşı sorumlu hissettiğini ifade eden İmamoğlu, "Tabi Türkiye’nin her noktasına dokunmak zorunda olan bir şehirdir İstanbul. İstanbul iyi işler yaparsa, memleket de çok iyi olur. Onun için ben kendimi, 16 milyon İstanbulluya sorumlu hissediyorum; ama ben, kendimi memleketin her yerine sorumlu hissediyorum, Gölbaşı’na da. Seçim döneminde Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu size bir söz vermiş; ‘Ekrem İmamoğlu kazanacak ve buraya gelecek, sizlerle beraber de güzel işler yapacak’ demiş. Ben, bugün çok mutluyum. Bugün burada Genel Başkan’ımın sözünü yerine getiriyorum; ne mutlu bana” şeklinde konuştu.

Güzel Dili, Projeleri, İş Üretenleri Dinleyin

Vatandaşlara nifak tohumları saçanlara karşı kulaklarını tıkama çağrısı yapan İmamoğlu, "Burası Mezopotamya. Burası Anadolu. Burası medeniyetlerin beşiği. Dünyada medeniyet yok iken, burada vardı. Böyle bir toprağın nimetini, hep birlikte geleceğe taşımalıyız. Güzel insanlarımız; sakın aramıza nifak sokmaya çalışanlara aldanmayın. Sakın birilerini kötüleyerek oy kazanmak isteyenlere aldırmayın. Kulağınızı tıkayın. Kötü konuşanların, kötü sözlerin sahiplerine ait olduğunu unutmayın. Yüzünüzü, bağrınızı, zihninizi güzel sözlere çevirin. Güzel dili dinleyin. Projeleri dinleyin, iş üretenleri dinleyin. İş yapmak isteyenleri engelleyenleri dinlemeyin. Onlara kulaklarınızı tıkayın. Hele hele kendi çıkarları için değerleri kullanan inancı ve milli değerlerimizi kullananlara kulağınızı tıkayın. Milli değerler, hepimizin. Kimseye ait değil. Kimse inanç değerleri üzerinden, milli değerler üzerinden siyaset yapmaya, oy devşirmeye kalkmasın. Yeni bir gelecek, yeni bir süreç başlıyor. Bu değişime hazır olun. İstanbul’da hayat çok güzel oluyor, çok güzel şeyler geliyor. Unutmayın ki memlekette de Türkiye’mizde de her şey çok güzel olacak. Sizin inancınıza kurban olayım" ifadelerini kullandı.

İmamoğlu ve beraberindeki heyet, konuşmanın ardından Gölbaşı'na hareket ederek Gölbaşı Belediyesi'ni ziyaret etti.