Haberler
Giriş Tarihi : 01-04-2021 12:10   Güncelleme : 01-04-2021 12:10

İntizar ve Mustafa Ceceli’nin Eski Eşi Sinem Gedik’in Görüntülerini Servis Eden Kişinin Cezası Belli Oldu

İntizar Aslan ve Sinem Gedik'in 'özel' görüntülerini paylaşan teknik servis müdürü Alper Güzel, hapis cezasına çarptırıldı.

İntizar ve Mustafa Ceceli’nin Eski Eşi Sinem Gedik’in Görüntülerini Servis Eden Kişinin Cezası Belli Oldu

Şarkıcı İntizar ve Mustafa Ceceli’nin eski eşi Sinem Gedik'in görüntülerini Rusya tabanlı bir internet sitesinden Mustafa Ceceli'ye gönderen Alper Güzel, ‘özel hayatın gizliliğini ihlal ve ifşa’ suçlarından 7 yıl 3 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

İki yıldır devam eden davanın karar duruşmasına müşteki İntizar Aslan ile Sinem Gedik’in avukatı Emek Emre ve şüpheli Alper Güzel ile avukatı Bilal Dağtekin katıldı. Duruşmada söz alan avukat Emek Emre, uğradıkları zararın dikkate alınarak sanık Alper Güzel’in en üst cezadan cezalandırılmasını talep etti. Sanık Alper Güzel de beraatini istedi. Kararını açıklayan mahkeme, sanık Alper Güzel’in İntizar Aslan ve Sinem Gedik’e yönelik olarak ‘özel hayatın gizliliğini ihlal’ ve ‘kişilerin özel hayatına ilişkin görüntüleri ve sesleri hukuka aykırı olarak ifşa etmek’ suçlarından 7 yıl 3 ay 15 gün hapisle cezalandırılmasına karar verdi.

Savcılık, Mustafa Ceceli’ye ise delil yetersizliğinden takipsizlik kararı verdi. Evin güvenlik kamera sistemleriyle ilgilenen teknik servis müdürü Alper Güzel’in belirlenmeyen zamanlarda kamera ve internet dolaşımındaki aksaklık nedeniyle Sinem Gedik’in daveti üzerine eve geldiği, medyaya servis edilen İntizar Aslan ile Sinem Gedik’e ait görüntülerin, sözkonusu evin misafir odasında kayda alındığı tespit edildi.