Haberler
Giriş Tarihi : 04-03-2021 12:52   Güncelleme : 04-03-2021 12:52

İpek Hattat ve Sevgilisi Tarafından İşkence Yapılan Kurye Açıklama Yaptı

İki saat boyunca küfür, hakaret ve tehditlere maruz kalan kurye Renas Demirkaya, öldürüleceğinden korktuğunu söyledi.

İpek Hattat ve Sevgilisi Tarafından İşkence Yapılan Kurye Açıklama Yaptı

Hattat Holding Yönetim Kurulu Üyesi İpek Hattat, ekranı kırılan tabletini internet üzerinden bulduğu bir firmaya gönderdi. Tamir edilerek kendisine gönderilen tabletin tekrar bozulması üzerine firmayı arayan Hattat, ürünün Sarıyer Yeniköy'deki evinden alınmasını istedi. İş yoğunluğu nedeniyle tableti almaya iki gün sonra giden kurye Renas Demirkaya, İpek Hattat tarafından alıkonuldu.

Elemanının dönmemesi üzerine şüphelenen firma sahibi polisi arayarak şikayette bulundu. Savcılıktan gerekli izinlerin alınmasının ardından eve giren polis, kuryeyi kurtarırken, İpek Hattat, sevgilisi ve şoförü gözaltına alındı.

Psikolojik Baskı Gördüm

İpek Hattat ve sevgilisi tarafından işkenceye maruz kalan kurye Renas Demirkaya, "Ben İpek Hattat'ın evine gittim. Sitenin güvenliği benimle beraber geldi. Eve gittiğimde İpek Hattat'ın sevgilisi kapının önündeydi. Beni karşıladı. O sırada İpek Hattat kapıya çıktı. 'Ben tableti almaya geldim. Tamir edip geri getireceğim size' dedim. 'Dolandırıcı' diye bağırdı. O sırada ben de anlamadım. Sonra telefonu çıkarıp adresi gösterdim. 'İpek Hattat siz değil misiniz' dedim. 'Evet benim' dedi. 'Tamirciden geliyorum, sizin tableti almaya geldim' dedim. 'Siz dolandırıcısınız, para aldınız tableti yapmadınız, iki gündür bekletiyorsunuz beni' dedi. Halbuki, biz buradan tableti yaptık gönderdik. Kamera kayıtları da var. O, yeniden bozdu. Eve gittiğimde 'bunlar dolandırıcı' diye bağırarak, beni içeriye atıp kilitlediler. Kilitlediğinde, ben, İpek Hattat, bir de sevgilisi vardı. Şoför 10 dakika sonra geldi. İpek Hattat hakaret ve küfür ediyordu. 'Bunu sizin yanınıza bırakmayacağım' dedi. O sırada şoförü içeriye girdi. Kapıyı kilitledi yine. Ben o sırada telefonumu çıkarıp patronumu aradım. 'Ağabey sen gelene kadar beni bırakmayacak' dedim. Telefonu kapattım o sırada İpek Hattat telefonu elimden alıp şoförüne verdi. O sırada patron bir daha aradı beni. İpek Hattat telefonumu şoförün elinden alıp kırdı. Paramparça etti. Ben de şok oldum hiç beklemiyordum. Sadece bir sefer değil on sefer alıp parçaladı telefonu. Ben kapının önünde bekliyordum. 'Geç içeride, arkaya otur' dedi. Sonra, 'oturma sen, köpeğimin işediği pedin üzerine otur' dedi. Ben ayakta durdum hiç konuşmadım. Kadın alkollüydü. Baskı altında kaldım. O sırada patronum tekrar aradı. Telefon kırıktı fakat ses geliyordu. Yaklaşık 40 dakika konuştular. Hakaret etmeye devam etti. Telefonu kapatınca beni mutfak katına indirdi. O sırada polisler kapıya geldi. Kapıyı açmadı. En sonunda kapıyı kırıp içeri girdi polisler ve beni kurtardılar. O akşam karakola giderek ifade verdim" dedi.

"Darp edilmedim ama psikolojik olarak çok baskı gördüm. Bir an içimden beni öldürebilirdi diye düşündüm. Alkollüydü. O sırada sevgilisi tekrar alkol veriyordu ona" diyen Demirkaya, olayın etkisinden kurtulamadığını söyledi.