Türk Dünyası
Giriş Tarihi : 11-09-2020 12:29   Güncelleme : 11-09-2020 12:29

İşgal Altındaki Şuşa'ya Lübnan'dan Ermeniler Göçüyor

Dağlık Karabağ'daki işgalcilerin Beyrut'taki patlamanın ardından Lübnan Ermenilerini bölgeye davet etmesi sonuç vermeye başladı. İşgalciler bir ailenin daha bölgeye taşındığını açıkladı.

İşgal Altındaki Şuşa'ya Lübnan'dan Ermeniler Göçüyor

Türk topraklarındaki işgalci statüsünü sürdüren Ermenistan'ın Dağlık Karabağ'da kurduğu sözde idarenin Beyrut Limanı'ndaki patlamanın ardından Lübnan Ermenilerine yaptığı davet karşılık buluyor.

Ermeni Diaspora Yüksek Komiserliği Zare Sinanyan'ın 26 Ağustos'ta iki Lübnan Ermenisi ailenin Dağlık Karabağ'a taşındığını duyurmasının ardından bu hafta bir aile daha geldi. Üç kişilik ailesiyle Şuşa'ya taşınan Toni Hajar isimli Lübnan Ermenisi ile röportaj gerçekleştiren bir Ermeni kanalı Lübnan Ermenilerine yönelik çağrıyı yineledi.

Aşçı olduğunu belirten Hajar, işgal altındaki Türk topraklarında yeni bir hayat inşa edeceğini kaydederek restoran açmak istediğini söyledi.

Bölgeyi Ermenileştirmek adına Lübnan'dan göçü teşvik etmeye yönelik röportajı ve şimdiye kadar üç ailenin göçünü tetikleyen ise işgal altındaki topraklarda faaliyet gösteren sözde hükumetin 150 kadar aileyi kabul etmeye hazır olduğunu açıklaması olmuştu.

İşgal altındaki Kelbecer'de de çok sayıda kaçak konut inşa edilmeye devam ediyor.