Haberler
Giriş Tarihi : 23-10-2020 13:12   Güncelleme : 23-10-2020 13:27

İsmail Koncuk: Koray Aydın 110-115 Arası Blok Listeyi Üstlendiğini İtiraf Etti

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, parti içerisinde kaosa sebep olan 110-115 arası blok listeyi Koray Aydın'ın üstlendiğini söyledi.

İsmail Koncuk: Koray Aydın 110-115 Arası Blok Listeyi Üstlendiğini İtiraf Etti

Koray Aydın, Habertürk'ten Muharrem Sarıkaya'ya verdiği röportajda, İYİ Parti'de kargaşaya sebep olan liste krizi ile ilgili "Sen yılların siyaseti takip eden gazetecisin, Koray Aydın liste çıkarsa böyle bir liste mi çıkarırdı? Şunu açık söylüyorum, önceki kongrede liste çıkardım, Aytun Çıray da o dönem listemdeydi. Bizim listemizde olanların hepsi kazandı. O zaman 50 kişiydi GİK, biz 10 kişi de dışarıdan gelsin istedik, bilinçli ve şuurlu bir işlem yaptık. O gün 40 kişilik listenin hepsi de seçildi. Ama bu kongrede ben liste çıkarmadım. Çarşaf liste dediğiniz zaten böyle bir yarışın sonucudur. Şuna oy verme buna oy ver denilir ki oraya girebilsin. Bazı iller bunu yazılı yapmışlar ama acemilik yapmışlar. Zaten ben organize etsem o liste öyle olmazdı ki; çünkü Ümit Özdağ’ın, İsmail Koncuk’un aday olmadığını biliyorum. Bunları bilip niye öyle bir liste yapayım ki, o kadar acemi bir adam mıyım"  ifadelerini kullanmıştı.

Bugün konuyla ilgili tweet atan İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, "Koray Aydın’dan 15 ay sonra gelen itiraf. Genel Başkan 3 Ağustos 2019 kongresinde 'liste vermiyorum, çarşaf liste çıkarıyorum, delege kimi seçerse çalışırım.' derken, meşhur 110-150 arası blok listeyi Koray Aydın üstlendi. Genel Başkan'a ve GİK kararına rağmen bir baş kaldırı mı? Koray Aydın, kara liste için ise 'Liste çıkarmadım. İl başkanları hazırlamış, ama acemice' demiş. Yani ihale il başkanlarına kaldı. Peki sormazlar mı 'İl başkanları Genel Başkanın listesini çizerken, siz ne yapıyordunuz?' Gülmek mi, üzülmek mi lazım, bilmiyorum. Yazık ettiniz" ifadelerini kullandı.