Haberler
Giriş Tarihi : 03-03-2021 12:20   Güncelleme : 03-03-2021 12:20

İstanbul Havalimanı'nda Görevli 7 Kişi Gözaltına Alındı

İstanbul Havalimanı’nda 'Tırnakçılık Yöntemiyle Nitelikli Hırsızlık' suçunu işledikleri belirtilen 7 memur düzenlenen operasyonla birlikte gözaltına alındı.

İstanbul Havalimanı'nda Görevli 7 Kişi Gözaltına Alındı

İstanbul Havalimanı'nda Dış Hatlar geliş-gidiş katı transit bölgede görev yapan Hazine ve Maliye Bakanlığı İstanbul Havalimanı Gümrük Saymanlık Müdürlüğü’ne bağlı 7 memur, gözaltına alındı.

Memurların yurt dışından gelen veya yurt dışına çıkacak yabancı kişilerin, vize ihlal cezalarını Dolar ve Euro cinsinden ödeme yapmak istemeleri üzerine dövizleri merkez bankasının kur fiyatından düşük fiyata yetkileri olmamasına rağmen bozarak irtikap suçunu ve Türk Lirası olarak ödeme yapmak isteyen yabancı kişilerin vermiş oldukları paraları ise el çabukluğuyla tırnakçılık yöntemiyle kendilerine aldığı belirlendi. 

“Tırnakçılık yoluyla Nitelikli Hırsızlık” suçunu işledikleri tespit edilen memurların haksız kazanç elde ettikleri gerekçesiyle haklarında gözaltı kararı verildi ve gözaltına alındı. Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürütmesinde Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen soruşturma kapsamında “İrtikap” ve “Tırnakçılık yoluyla nitelikli hırsızlık” suçlarından İstanbul’da 7 şüpheliye yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi. 7 şüpheli memur yakalanırken, yapılan aramalarda 109 bin 713 Amerikan Doları, 10 bin 570 Euro, 50 İngiliz Sterlini ve 40 bin lira ele geçirildi.