Haberler
Giriş Tarihi : 01-11-2020 17:35   Güncelleme : 01-11-2020 17:35

İstanbul'da İslamcı Bir Grup İzinsiz Eylem Yaptı

İstanbul Saraçhane'de İslamcı bir grup Fransa'yı protesto etti.

İstanbul'da İslamcı Bir Grup İzinsiz Eylem Yaptı

İstanbul Saraçhane’de toplanan bir grup İslamcı, Charlie Hebdo'da yer alan karikatürler sebebiyle kriz yaşanan Fransa’yı protesto etti. Eylemciler “Fransa’da İslam düşmanlığı devlet eliyle had safhaya vardı. Diğer Avrupa ülkeleri aynı yolda. İslam düşmanlığına sessiz kalmayacağız” açıklaması yaptı.

Sosyal medyada “Bayrağını al gel” çağrısı üzerine örgütlenen küçük grup ellerinde döviz, pankartlarla tekbir getirerek sloganlar attı.

"İstiklal İslamındır" yazılı pankart ile birlikte açıklama yapan eylemciler bir de bildiri okudu. 

Saraçhane’den Beyoğlu’ndaki Fransa Başkonsolosluğu binasına yürümek isteyen grup, Valilikten izin çıkmaması üzerine toplandıkları noktada basın açıklaması yaptı. Eylemcilerin sözcüleri okudukları bildiride “Özgürlük, insan hakları, demokrasi, hümanizm diyerek her fırsatta dünyaya insanlık dersi vermeye kalkan Batılı devletlerin yüzüne taktığı maske artık düşmüş, sırtlan yüzleri tüm insanlık tarafından bu vesileyle bir kez daha görülmüştür. Batı’nın bu sözde değerleri yüzyıllar boyunca sömürdükleri masum milletlerin kanları üzerinde yükseldiği kaskatı bir gerçek olarak durmaktadır. Kendi menfaatlerine gelince evrensel değerleri ayakları altına almaya çekinmemekte, İslam’a ve Müslümanlara saldırmaktan çekinmemektedirler”  ifadelerini kullandı.