Haberler
Giriş Tarihi : 26-02-2021 13:16   Güncelleme : 26-02-2021 13:16

İstanbul'da Yaşanan Toplu Tecavüz ve İşkence Dehşeti Ortaya Çıktı

Mısır’dan İstanbul’a eğitim görmek için gelen genç kadın, eğitim merkezinde tanıştığı arkadaşının tecavüz ve gaspına maruz kaldı. Mağdur kadın şikayetçi olunca öfkelenen Mısırlı genç, kadını şikayetinden vazgeçirmek için 4 arkadaşı ile birlikte kaçırıp toplu tecavüz ettiler.

İstanbul'da Yaşanan Toplu Tecavüz ve İşkence Dehşeti Ortaya Çıktı

Olay geçtiğimiz yıllarda İstanbul Beyoğlu'nda meydana geldi. Mısır'dan Türkiye'ye öğrenim görme amacıyla gelen 28 yaşındaki R.D.,  kayıt yaptırdığı üniversitenin Türkçe Öğretim Merkezinde kendisi gibi Mısır'dan gelen 29 yaşındaki I.M., ile tanıştı. İkili bir süre sonra sevgili oldu.

Genç çift, arkadaş grubuyla birlikte Beyoğlu'nda bulunan bir evde yaklaşık 2 hafta birlikte kaldı. Birliktelik sırasında R.D., duşa girdiği sırada erkek arkadaşı I.M., duşa girerek genç kadınla zorla birlikte olmak istedi. R.D.'nin çığlıklarını duyan arkadaşı O.A., odaya girerek saldırıda bulunan I.M.'yi evden kovdu.

Kız arkadaşına öfkelenen genç adam R.D.'yi bir arkadaşı ile beklemeye başladı. Genç kadın arkadaşından aldığı 4 bin lira ile birlikte bankaya gittiği sırada erkek arkadaşı I.M., yanında gelen arkadaşı O.M., ile birlikte R.D. isimli genç kadının üzerinde bulunan para ve telefonu alarak kayıplara karıştı. Mağdur kadın kendisini darp ederek gasp eden erkek arkadaşı ve yanında getirdiği kişiden şikayetçi oldu.

Şikayet Ettiği İçin Sinirlenip Kızı Kaçırdı

Olaydan 3 ay sonra yüzüne maske takarak arkadaşlarıyla birlikte eski sevgilisini takip eden I.M., genç kadını bayıltarak araca bindirdi. Eski kız arkadaşını kaçıran I.M., genç kadına şikayetinden vazgeçmesini aksi takdirde işkence yapıp toplu tecavüze uğrayacağını söyledi. Korkuya kapılan genç kadın eski sevgilisinin söylediklerini yapacağını söylese de 4 kişilik grup alıkoydukları genç kadını defalarca istismar edip işkence uyguladı. İşkence sonrası bir kağıda şikayetinden vazgeçtiğine dair zorla imza atan R.D., serbest kaldıktan sonra İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Savcılık skandal olayın ardından şüpheliler hakkında soruşturma başlattı. Yürütülen soruşturma kapsamında adli tıp kurumuna sevk edilen genç kadının çeşitli yollardan istismara maruz kalıp işkence gördüğünü belirten bir rapor düzenledi. Savcılık incelediği raporun ardından 2 şüpheli hakkında ''Nitelikli Cinsel Saldırı'', ''Birden Fazla Kişi Tarafından Nitelikli Yağma'', ''Basit Cinsel Saldırı'' ve ''Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma'' suçları kapsamında iddianame düzenledi. 40 yıla kadar hapsi istenen saldırganlar ilerleyen günlerde İstanbul Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkacak.