Haberler
Giriş Tarihi : 26-01-2021 21:46   Güncelleme : 26-01-2021 21:46

İsveç'te Kaybolan Türk Asıllı Deniz Komando Subayı 3 Aydır Bulunamıyor

İsveç'te 3 ay önce kaybolan elit asker Deniz Arda, 3 bin 200 kişiyle yapılan geniş çapta arama calismalarına rağmen bulunamadı.

İsveç'te Kaybolan Türk Asıllı Deniz Komando Subayı 3 Aydır Bulunamıyor

18 Kasım 2020 tarihinde İsveç'in başkenti Stockholm'de kaybolan 31 yaşındaki Türk asıllı SAT komandosu Deniz Arda, hala bulunamadı.

Deniz Arda'nın babası Yüksel Arda, oğluyla ilgili gelişmelere ilişkin yaptığı açıklamada, oğlunun 18 Kasım 2020'den beri arandığını ve henüz hiçbir ize rastlanmadığını belirtti.

Oğlunun çok özel yetiştirilmiş bir komando subayı olduğunu ve İsveç'in silahlı kuvvetlerinde görev yaptığını anlatan baba, "Oğlum Stockholm'de kayboldu. 3 ay önce bir spor salonunda antrenman yaptıktan sonra salondan çıkış görüntüleri mobese kameralarına yansımış. Ondan sonra nereye gittiği, ne olduğu ile ilgili hiçbir görüntü ve bilgi yok." dedi.

Oğlunun en son bilgisayar ortamında arkadaşlarına gönderdiği mesajında Stockholm'un Nacka bölgesinde uzun bir koşuya çıkacağı bilgisini verdiğini kaydeden Arda, "Nacka bölgesinde asker, polis ve sivil toplum kuruluşları 3 aydır havadan ve yerden geniş yelpazede arama yapıyor. İsveç tarihinde 3 bin 200 sivil insanın ilk defa böyle bir arama yaptığı kayıtlara geçti. Maalesef şimdiye kadar hiçbir ize rastlanmadı." diye konuştu.

Olaya ilişkin konuşan Büyükelçi İsmail Hakkı Yunt ise, ilk günden beri meseleyi yakından takip ettiklerini, Dışişleri Bakanlığını bilgilendirdiğini söyledi