Haberler
Giriş Tarihi : 21-11-2020 18:31   Güncelleme : 21-11-2020 18:31

İsveç'te Türk Asıllı Subay Esrarengiz Biçimde Kayboldu

İsveç ordusunda görev yapan Deniz Komando Subay Deniz Arda, Stockholm'de ortadan kayboldu. Ordunun verdiği kayıp ilanında Arda'nın esrarengiz bir biçimde kaybolduğu ifade edildi.

İsveç'te Türk Asıllı Subay Esrarengiz Biçimde Kayboldu

İsveç Silahlı Kuvvetleri mensubu, Türk asıllı Deniz Komando Subay Deniz Arda Perşembe günü kayboldu. Resmi internet sitesi üzerinden bir kayıp ilanı yayımlayan Silahlı Kuvvetler, 31 yaşındaki Subayın esrarengiz bir biçimde kaybolduğunu belirtti.

Arda'nın babası Yüksel Arda ise AA muhabirine konuştu. Endişeli baba, oğlunun perşembe günü Stockholm'ün Nacka bölgesinde 80 km'lik bir koşuya çıkacağını bildiklerini, daha sonra oğlundan haber alınamadığını kaydetti.

Deniz Arda'nın kaybından askeriyenin kendisine ulaşması üzerine haberdar olduğunu kaydeden Yüksel Arda, "Oğlum Stockholm'de Deniz Kuvvetlerine ait bir askeri okulun müdürüydü. Pazar günü İsveç'in kuzeyinde bir kasabaya 50 askerle gidip eğitim verecekti. Askeri uçak 50 kişiyle söz konusu kasabaya gitmiş. Benim oğlum uçakta bulunmayınca askeriye beni arayarak haber verdi" diye konuştu.

Arama faaliyetlerinin sürdüğünü kaydeden Yüksel Arda, "Stockholm'deki polisten oğlumun evinin yakınında bulunan bölgelerinin güvenlik kameralarının taranmasını istedim. Eleman eksikliği nedeniyle bu isteğimi reddettiler. Son üç gündür askeriye ve sivil unsurlar oğlumun muhtemel koşuya çıktığı bölgeye yoğunlaşarak arama yapıyor" bilgilerini verdi.

Yüksel Arda, "İsveç'e herhangi bir saldırı sırasında ülkede savunma silahlarını harekete geçirecek 3 önemli subaydan biriydi. Oğlumun da bulunduğu bu üç subay güvenlik nedeniyle aynı anda uçağa bindirilip ya da farklı bir göreve gönderilemezdi. İnşallah kısa sürede güzel bir haber almak istiyoruz" sözleriyle oğlunun orduda kritik bir mevkide bulunduğunun altını çizdi.