Haberler
Giriş Tarihi : 06-04-2020 16:06   Güncelleme : 06-04-2020 16:06

İyi Parti Liderinin Çalışanında Çin Virüsü'ne Rastlandı: Akşener'in Testi Negatif, Durumu İyi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in evindeki yardımcısı Çin Virüsü'ne yakalandı

İyi Parti Liderinin Çalışanında Çin Virüsü'ne Rastlandı: Akşener'in Testi Negatif, Durumu İyi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in evindeki yardımcısı Çin Virüsü'ne yakalandı. Virüsün Meral Akşener'e bulaşıp bulaşmadığı konusunda ise İYİ Parti’den açıklama geldi. Açıklamada “Genel başkanımızın rutin kontrolleri var. Son test sonuçları da negatif” ifadeleri kullanıldı.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in evindeki yardımcısının Çin Virüsü testinin pozitif çıkmasına ilişkin de konuşan Dervişoğlu, "Sayın genel başkanımızın sağlık durumu gayet iyi. Bu basına yeni yansımış bir durum. Genel başkanımızın rutin kontrolleri var. Son test sonuçları da negatif. Şartların gerektirdiği biçimde evinde istirahatine ve yaşamına devam ediyor. Şükürler olsun Allah'a ki sağlığı gayet yerinde." dedi.

Dervişoğlu, yardım kampanyalarına ilişkin de içinden geçilen zor dönemde sosyal dayanışmanın icap ettiğini, Türk milletinin de bu dayanışmayı layıkıyla yerine getirdiğini söyledi. Dervişoğlu, pandemi nedeniyle görevi başında yaşamını yitiren sağlık çalışanlarının şehit sayılmasına ilişkin olarak da hükümetin, muhalefetin önerilerine hep ret cevabı verdiğini ifade ederek "Bu düzenlemenin zaman kaybetmeden hayata geçirilmesi gerekmektedir." dedi.