Haberler
Giriş Tarihi : 03-11-2020 17:11   Güncelleme : 03-11-2020 17:11

İzmir Depremini Tahmin Eden Hoogerbeets Dolunay-Deprem İddiasını Yineledi

İzmir depreminden günler önce sosyal medyadan bazı uyarılarda bulunan Hollandalı uzman Frank Hoogerbeets, dolunay ile depremler arasında ilişki olduğu iddiasını tekrarladı.

İzmir Depremini Tahmin Eden Hoogerbeets Dolunay-Deprem İddiasını Yineledi

Ekvador ve Endonezya'daki depremleri önceden tahmin ederek adını dünyaya duyuran ve 'Deprem Kahini' olarak bilinen Hollandalı uzman Frank Hoogerbeets İzmir depremini değerlendirdi.

Türkiye'yi yasa boğan ve 109 kişinin ölümüne sebep olan depremle ilgili günler öncesinden paylaşımlar yapan Hoogerbeets, dolunay ile depremler arasında ilişki olduğu iddiasını tekrarladı.

Hoogerbeets, katıldığı televizyon programında "Mavi ay gerçekten de önemli değil. Çünkü sadece 1 ay içinde iki dolunay anlamına geliyor. Ama dolunayın kendisi kritik olabilir. Bu anlamlı çünkü eğer gezegensel geometri dolunay döneminde kritik ise işte o zaman daha büyük sismik aktivite ortaya çıkabilir. Her ne kadar bu sefer kritik geometri 27'sinde, yani dolunaydan 4-5 gün önce ortaya çıkmış olsa da dolunay yine de kritik olabilir.Ben büyük sismik hareketliliğin olduğu kritik dönemleri elimden geldiğince açıklamaya çalışıyorum. 7 büyüklüğündeki depremleri çok sık görmüyoruz. Ama ben Türkiye'deki insanları önceden uyarmak için elimden geleni yapacağım" şeklinde konuştu.