Haberler
Giriş Tarihi : 11-11-2020 20:34   Güncelleme : 11-11-2020 20:49

İzmir'de Sokakta Sigara İçmek Yasaklandı

Ülkede salgının yayılım hızının artmasının ardından İzmir'de de Çin virüsüne yönelik tedbirler artırılmaya başlandı.

İzmir'de Sokakta Sigara İçmek Yasaklandı

Ülkede salgının yayılım hızının artmasının ardından İzmir'de de Çin virüsüne yönelik tedbirtler artırılmaya başlandı.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla, Çin virüsüne karşı alınan yeni tedbirleri açıkladı.

İzmir İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararla 65 yaş üstü vatandaşların 10.00-16.00 saatleri dışında sokağa çıkmaları kısıtlanırken, sokakta sigara içilmesi de yasaklandı.

Diğer yandan Valilik kararıyla bazı kurumlar hariç kaç haftalık olduğuna bakmaksızın hamileler idari izinli sayılırken, özel sektör mesai düzenlemesi çalışmalarının da sürdüğü belirtildi.

Vali Köşger tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıld:

"Değerli İzmirliler; doğal olarak son günlerde depreme yoğunlaşmış bulunuyoruz. Ancak tüm dünyanın henüz değişmeyen gündemi korona, İzmir’de de tırmanışta. Depremin olduğu günkü rakamlara kıyasen bugün iki katından fazla bir artış gerçekleşmiş durumda. Bu bağlamda Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla İzmir’de sokakta sigara içmek ve 65 yaş üstünün 10-16 saatleri dışında sokağa çıkması yasaklanmış; Valilik kararıyla bazı kurumlar hariç kaç haftalık olduğuna bakmaksızın hamileler idari izinli sayılmıştır. Özel sektör mesai düzenlemesi çalışmaları da devam etmektedir. Temizlik, maske, mesafe kurallarına uyalım, sağlıklı kalalım."

İstanbul ve Ankara'da da, Çin virüsüne yönelik alınan tedbirler kapsamında 65 yaş ve üstünün 10.00 ila 16.00 saatleri arası dışında sokağa çıkmalarına kısıtlama getirilmişti.