Haberler
Giriş Tarihi : 04-03-2021 16:32   Güncelleme : 04-03-2021 16:32

Kardeşi Tarafından Tehdit Edilen Kadından Çağrı: Öldürülürsem Sorumlusu Özcan'dır

Kardeşi Özcan Yaşar'ın yıllardır psikolojik ve ve fiziksel şiddetine maruz kalan Sibel Yaşar, "Öldürülürsem sorumlusu Özcan Yaşar'dır" diyerek çağrı yaptı.

Kardeşi Tarafından Tehdit Edilen Kadından Çağrı: Öldürülürsem Sorumlusu Özcan'dır

Kardeşi Özcan Yaşar tarafından uzunca bir süredir psikolojik ve fiziksel şiddete maruz kaldığını söyleyen Sibel Yaşar isimli kadın, kamuoyuna ve yetkililere çağrıda bulundu. 

Sosyal medya hesabından yardım çağrısında bulunan Sibel Yaşar, kardeşi Özcan Yaşar’ın yıllarca annesine ve kardeşlerine fiziksel, psikolojik şiddet uyguladığını belirtti. Kendilerini güvende hissetmedikleri için farklı bir eve taşınmak zorunda kaldıklarını aktaran Yaşar, Özcan Yaşar’ın annelerini, kardeşlerini ve kendisini ölümle tehdit ettiğini ifade etti.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Sibel Yaşar "Fotoğrafta gördüğünüz şahıs benim öz be öz kardeşim olur. Yaşattıklarından ötürü kardeş demek ne kadar doğru olur tartışılır diyerek ama ile söze başlayayım. Bu şahıs yıllarca bana, ablama, en büyük ablama, iki küçük kardeşlerime ve en önemlisi anneme sürekli fiziksel yada psikolojik şiddette bulunmuştur. Ergenlik döneminde uyuşturucuya başlayıp başlama sebebini evin kız çocuklarının mini eteğine, askılı badisine bağlamıştır. Ben ve ablam ailemizin evini sırf Özcan’ın psikopatlıklarından kurtulmak için terk etmek zorunda kaldık. Yıllarca süren bu durumun ardından dün gece sabah 05.00 sularında dayımın arabasını bize "size pantolon giymek yakışıyor" dediği gerekçesiyle paramparça bir hale getirdi. Öğlen sularında ise dayımın çocuğunu (14) boğazından sıkarak bir şey yapmayacağım şu an bu bir uyarıydı. Hepinizi öldüreceğim dedi. Dün gece anneme elimde silahlar var bombalar var hepinizi öldüreceğim demiş ve annem aldırış etmemiş. ugün ise Özcan hepimizi ayrı ayrı arayıp tehdit ediyor. Annemin, çocukların ve kendimin can güvenliğinin tehlikede olduğunu düşünüyorum. Eve girmemesi için karakola dilekçe verdik fakat adım gibi eminim ki yakalansa dahi gece yarısı Özcan serbest bırakılacak ve o eve girecek. Ve annem o evde çocuklarla yalnız yaşıyor. Annemin yada çocukların başına gelen herhangi bir şeyden resimdeki şahıs sorumludur. Dün gece tekrardan sesli mesajlarla tehdit etmiş, bugün annemi arayıp senin o S. Kızını öldüreceğim, o yaşamayacak diye tehdit etti. Bu yıl yaşanan "ÖLMEK ISTEMIYORUM " sözünü tekrar hatırlatmakta fayda var diyerek BEN DE ÖLMEK İSTEMİYORUM. Emniyet güçleri iki gündür bulamadığı şahsi, biz birşey yapmış olsaydık adım gibi eminim ki direk bulacaktı. Beni yada annemi yada ablalarımı öldürdüğünde mi bu çocuk bulunacak. Bugün Hasanağadan evime kadar yürürken bile 500 defa arkama bakmak zorunda kaldım. Her an anneme ya da bir başkasına yada bir başka kadına birşey olacak korkusuyla yaşamak istemiyorum. Biliyorum ki biz kadınlar güçlüyüz. Özcana ve sözlerine bakmıyorum. Kendi gücümüze bakıyorum ve buradan bu iradeden güç alarak söylüyorum ki eğer öldürülürsem sorumlusu Özcan’dır. Biliyorum ki benim gibi durumları yasayan kadınlar bunun hesabını soracaktır. Bu yolda ASLA YALNIZ YÜRÜMEYECEĞİM" ifadelerini kullandı.

Sosyal medya kullanıcıları, #ÖzcanYaşarTutuklansın etiketiyle gündem oluşturmaya çalışıyor.