Haberler
Giriş Tarihi : 29-04-2021 20:36   Güncelleme : 29-04-2021 20:36

Kastamonu Hedef Şaşırtıyor: Ayakkabı ve Kırtasiye Malzemeleri Satılmasın

Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Başkanlığı ile Kastamonu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KESOB), yazdıkları dilekçe ile Kastamonu Valiliğine başvurarak marketlerdeki ayakkabı, kırtasiye, hırdavat gibi bölümlerin kapatılmasını talep etti.

Kastamonu Hedef Şaşırtıyor: Ayakkabı ve Kırtasiye Malzemeleri Satılmasın

KATSO Başkanlığı ile KESOB'un, 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında Türkiye genelinde uygulanacak tam kapanma boyunca açık olacak olan marketlerle ilgili garip bir talebi var.

KATSO Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Fındıkoğlu ile KESOB Başkanı Dursun Ergin'in imzasını taşıyan dilekçede, Kastamonu Valiliğinden marketlerde gıda ürünleri dışında satışı yapılan çeşitli ürünlerin yer aldığı bölümlerin kapatılması talep edildi. Kastamonu Valiliğine sunulan dilekçede şu ifadeler yer aldı:

“Sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında ilimiz ayakkabı, kırtasiye, züccaciye, hırdavat ve giyecek satışı yapan işletmeler kapalı olacağından haksız rekabetin önlenmesi amacıyla açık olan marketlerin bu ürün reyonlarının veya bunların bulunduğu katların 17 Mayıs tarihinde kadar satış yapmaması yönünde bir karar alınması hususunu arz ederim."