Haberler
Giriş Tarihi : 31-08-2021 01:07   Güncelleme : 31-08-2021 01:07

Kayseri'de 30 Ağustos Töreninde Edilen Duada Atatürk'ün Adı Anılmayınca İYİ Partililer Şehitliği Terk Etti

Kayseri'de gerçekleştirilen 30 Ağustos töreninde din görevlisi Atatürk'ün adını duada anmaktan imtina edince İYİ Partililer şehitliği terk ederek tepki gösterdi.

Kayseri'de 30 Ağustos Töreninde Edilen Duada Atatürk'ün Adı Anılmayınca İYİ Partililer Şehitliği Terk Etti

Yüce Türk milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle yurdun hemen her noktasında törenler düzenlendi. Gazi Mareşal, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve kazanılan emsalsiz zafer yad edildi.

Kayseri Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen tören, Kartal Şehitliği ve Asri Mezarlık Şehitliği'ne yapılan ziyaretle devam etti.

Burada edilen duada din görevlisinin Büyük Türk Başbuğu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün adını anmaktan çekinmesi üzerine İYİ Partililer tepki göstererek tören alanını terk etti.

Skandalın ardından açıklama yapan İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Sebati Ataman şu açıklamayı yaptı:

"Dünyanın en büyük kahramanlık destanlarından biri  Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi'dir. 26 Ağustos'ta başlayan ve 30 Ağustos'ta Zafer ile sonuçlanan bu destan, Türk’ün Anadolu'daki varlığının tescillendiği gündür. Bu günü bize armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarıdır.

Bugün şehitlikte yapılan anma töreninde duayı yaptıran görevli, ‘Halka hizmet hakka hizmettir düsturu ile çalışan devlet büyüklerimize Allah zeval vermesin’ diyerek duada zikrederken;  bu zaferi bize kazandıran ve bu toprakları bizlere vatan kılan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını duada anmayan müftülük personelini kınıyor, daha önce de milli bayramlarda yaşadığımız bu durumun tekrar etmemesini ve gerekli önlemlerin alınmasını yetkililerden ve sayın valimizden bekliyoruz."