Haberler
Giriş Tarihi : 27-05-2021 14:18   Güncelleme : 27-05-2021 14:18

Kayyum Murat Öztürk’ün Belediye Binalarını TÜGVA’ya Tahsis Ettiği Ortaya Çıktı

Silvan Belediyesine kayyum olarak atanan Murat Öztürk’ün, belediye binalarını 5 yıllığına TÜGVA’ya tahsis ettiği ortaya çıktı.

Kayyum Murat Öztürk’ün Belediye Binalarını TÜGVA’ya Tahsis Ettiği Ortaya Çıktı

Silvan Belediyesine kayyum olarak atanan kaymakam Murat Öztürk'ün, Dr. Zeki Tanrıkulu Halk Kütüphanesi ve Meya Kadın Danışma ve Dayanışma merkezi olarak kullanılan eski belediye binasını 5 yıllığına TÜGVA'ya tahsis ettiği öğrenildi. 

Binaların AKP'ye yakınlığıyla bilinen TÜGVA'ya tahsis edilmesinin son derece yanlış olduğunu belirten CHP Diyarbakır İl Başkanı Gönül Özel, “Silvan Belediyesine ait olan ve Kütüphane ve Kadın Merkezi olarak kullanılan eski belediye binası, kayyum Murat Öztürk tarafından 5 yıllığına AKP'ye yakınlığıyla biline TÜGVA'ya tahsis edildi. Zaten TÜGVA'nın yöneticisi de daha önce AKP'nin ilçe gençlik kolları başkanı ve şuanda ilçe yönetim kurulu üyesidir. Şu anda TÜGVA'nın tabelası daha asılmamış ancak AKP'nin gençlik örgütü şuanda belediyeye ait yeri kullanmaya başladı.

Kütüphane ve Kadın Merkezi olarak kullanılan bir yerin kapatılarak TÜGVA'ta tahsis edilmesi çok yanlış bir harekettir. Sosyal belediyeciliğin en önemli hizmetlerinden biri olan eğitim ve kadınlara yönelik çalışmaların yapıldığı bir yerin kapatılması sözün bittiği yerdir. CHP olarak kayyumun bir an önce bu yanlıştan dönmesi ve o binayı tekrar Kütüphane ve Kadın Merkezi olarak hizmete açılması çağrısında bulunuyoruz” dedi.

Konu hakkında açıklama yapan  DEVA Partisi Diyarbakır İl Başkanı Cihan Ülsen de belediye binalarının halka ait olduğunu ve vakıflara devredilemeyeceğini söyledi.