Haberler
Giriş Tarihi : 29-08-2021 21:44   Güncelleme : 29-08-2021 21:44

Kemal Kılıçdaroğlu: Ankaralılar Mansur Yavaş'a Güven Duyuyor, Biz de Kendisine Güveniyor ve İnanıyoruz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın katılımıyla Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi ve 2021 yılı projelerinin temel atma töreni gerçekleştirildi.

Kemal Kılıçdaroğlu: Ankaralılar Mansur Yavaş'a Güven Duyuyor, Biz de Kendisine Güveniyor ve İnanıyoruz

Millet İttifakı'nın bir araya geldiği törende yaptığı konuşmada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Sayın Mansur Yavaş’a Ankaralılar güven duyuyor. Biz de kendisine güveniyor ve inanıyoruz. Burada önemli olan şu: Sayın başkan harcadığı her kuruşun hesabını Ankara'ya vermekte kararlı. Bu kararlılığı sergilemesi hepimiz için çok önemli. Yeni bir siyaset anlayışı, ahlaklı bir siyaset anlayışı, düzgün bir siyaset anlayışını hayata geçirmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

"Eğer insanların evlerini yıkıp, 10 yıl geçtiği halde hala yapmıyorsanız siyasi ve ahlaki sorumluluğu vardır bunun. Ama Mansur Yavaş, var olan sorunları devraldı" diyen Kılıçdaroğlu, "Bu sorunları çözmek, gidermek için de elinden gelen çabayı gösteriyor. Hepinizin huzurunda değerli başkanımız Mansur Yavaş'a ve ekip arkadaşlarına yürekten teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

106 projenin açılışının gerçekleştirildiği törende konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise "Maalesef Ankara'da 20.5 yıl betona, demire, plastiğe, ranta gömülen bu belediyecilik anlayışının izleri kimi kesimlerce maalesef sürdürülüyor. Oysa artık halk bunları istemiyor. Halkın tek bir talebinin olduğunu görüyoruz: Kimseyi ayırt etmeden, şeffaf, hesap verilebilir bir belediyecilik anlayışıyla yönetilmek istiyor" dedi.

"Halk, verdiği paranın nereye gittiğini görmek, acil sorunlarına acil çözümler üretilmesini istiyor. Halk, sabahlara kadar sosyal medyada milleti ayrıştıran, kendisinden olmayan siyasi parti genel başkanlarına hakaret eden, kendinden olmayan görüşleri dışlayan ve en çok oy veren bölgeye hizmet eden anlayıştan bıktı" diyen Yavaş "Bunun ilk adımı 31 Mart yerel seçimlerinde atılmış, bu anlayış millet iradesi ve Millet İttifakı karşısında yenilmeye mahkum olmuştu. Şu anda sokaklarda, caddelerde, düğünlerde, açılışlarda ve Ankara hakkında yapılan tüm anketlerde bu sonuçları görüyoruz. Halkımız bize net bir mesaj veriyor: Siyasi çekişmelerden bıktığını, eşit hizmet istediğini, acil sorunlarıyla ilgilenilmesini talep ettiğini bize gösteriyor. Biz bunun için varız" ifadelerini kullandı.