Haberler
Giriş Tarihi : 03-03-2021 10:52   Güncelleme : 03-03-2021 10:52

Kılıçdaroğlu 'İktidarımızın İlk Haftasında Yapacaklarımız' Adlı Bir Liste Paylaştı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "İktidarımızın ilk haftasında yapacaklarımız" adlı bir icraat listesi paylaştı.

Kılıçdaroğlu 'İktidarımızın İlk Haftasında Yapacaklarımız' Adlı Bir Liste Paylaştı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "iktidarımızda ilk hafta yapılacaklar" adıyla bir liste paylaştı. 8 maddelik listede CHP'nin iktidara gelmesi durumunda ivedilikle yapılacak icraatler yer alıyor.

Kılıçdaroğlu'nun sosyal medya hesabından paylaştığı listede dikkat çeken maddeler bulunuyor.

Kılıçdaroğlu'nun paylaştığı liste şu şekilde:

1- Katar ordusuna peşkeş çekilen Sakarya'daki Tank-Palet Fabrikası'nı hemen geri alıp, şanlı ordumuza iade edeceğiz.
2- Esnafın pandemi döneminde bankalardan aldığı kredilerin faizlerini silerek, anaparayı ise makul ölçülerde taksite bağlayacağız.
3- Bir kararname ile esnafın kira spotaj vergisini kaldıracağız.
4- Çiftçilerin bankalardan veya tarım kredi kooperatiflerinden aldıkları kredilerin faizlerini sıfırlayacak, anaparayı ise makul ölçülerde takside bağlayacağız.
5- KYK borçlarından ötürü başlatılan tüm hacizleri durduracak; borçların faizlerini silecek; borçlu iş sahibi olduğunda anaparayı makul taksitlere böleceğiz.
6- Beşiktaş'taki terör saldırısında hayatını kaybeden 39 polis, 8 sivil toplam 47 şehidimiz için toplanan paraların tamamını faiziyle birlikte hak sahiplerine vereceğiz.
7- 15 Temmuz Şehit ve Gazileri için vatandaştan toplanan paraların tamamını, faizleri ile birlikte hak sahiplerine vereceğiz.
8- Hangi koşulda, bedeli ne olursa olsun; vatan topraklarına sahip çıkacak, Süleyman Şah Türbesi'ni vatan toprağına geri götürerek, orada şanlı bayrağımızı dalgalandıracağız.